Номер 174 за 22.09.2009
ПОШУК
Розширений пошук
Республіка Крим  Херсонська  Запорізька  Донецька Луганська Дніпропетровська Харківська Миколаївська Одеська Кіровоградська   Полтавська Сумська Черкаська Чернігівська Київська   Вінницька Житомирська   Рівненська Хмельницька   Тернопільська Чернівецька Івано-Франківська Львівська Волинська Закарпатська
МЕНЮ
Архів
Про “УМ”
Реклама в “УМ"
Політична реклама в "УМ"
Передплата на “УМ”
Контактна інформація
Архів опитувань
Карта сайту
РОЗСИЛКА
Підписатися
Відписатися
ОПИТУВАННЯ
  Коли, на вашу думку, закінчиться війна на Донбасі?
за кілька тижнів
за 2-3 місяці
до кінця року
за кілька років
важко сказати
     

Медовий край Європи
Україна виборола золоту медаль за найкращий мед світу, а також право проводити у 2013 році Всесвітній конгрес бджолярів
Марина ТКАЧУК   

Українська делегація — тріумфатор «Апімондії–2009».

У французькому Монпельє увесь минулий тиждень пахло медом — сюди на 41–й Всесвітній конгрес «Апімондія» з’їхалося близько 10 тисяч бджолярів із 80 країн світу — аби поділитися досвідом і представити свою продукцію. Українські ж бджолярі прибули по головний «трофей» — право по проведення такого ж міжнародного бджільницького форуму у 2013 році. І не підвели! За нашу країну проголосувало більше половини делегацій (93 голоси зі 165 можливих!) — і це при тому, що нашими суперниками були Туреччина, Іспанія, Італія, Угорщина та Болгарія.

«Відкрийте європейський медовий край», — закликали українці в Монпельє. Бджолярі з усього світу відгукнулися і взялися за відкриття: до наших медових вин вишикувалася черга дегустаторів, український мед вихваляли найвимогливіші гурмани. А ансамбль народної музики «Будьмо» та танцюристи з ансамблю Вірського, які підтримували україн­ську делегацію бджолярів, у Монпельє стали справжніми знаменитостями — їх навіть упізнавали на вулицях.

Право на проведення 43–го Конгресу «Апімондії» 2013 року стало не єдиним здобутком України у Монпельє. Наш мед уже вдруге здобув золоту медаль та був знову визнаний Найкращим медом світу так само, як і два види традиційних медових вин. Крім того, стенд від України названо найліпшим на виставці АпіЕКСПО–2013, а веб–сайт заявки України на проведення «Апімондії» 2013 нагороджено срібною медаллю. «Ви представляєте своє медове виробництво з відкритим серцем, з пристрастю, — запевняє, попиваючи українське медове вино, Петер Маске, голова німецької асоціації бджолярів. — І з цього я бачу серйозність ваших намірів. Коли дивлюся на вашу землю, моє серце тішиться — величезні поля, розмаїття природи і чудовий мед різноманітних видів. Тут я бачу імпульси і для нашої країни. Тому ми й підтримали Україну».

«В Україні виробляється найбільше меду в Європі (у світі ми за обсягами п’яті), у нас найбільше в Європі бджолярів і найбільше бджолосімей, — каже Юрій Рифяк, координатор із комунікації організаційного комітету України для проведення Конгресу «Апімондії» 2013 року. — До того ж у нас фантастичні медові традиції. У світі немає більше країни, де практично в кожній сім’ї споконвіку був бджоляр і де кількість бджолярів на душу населення була настільки великою. Ще тисячу років тому в «Правді Ярослава» було закріплено 7 розділів, які регулювали діяльність розвитку бджільництва. І жодному іншому ремеслу чи промислу не було присвячено стільки уваги». На рахунку українців — і революційні відкриття у бджільництві. «Українець Петро Прокопович у 1814 році першим у світі винайшов рамковий вулик — і це був початок раціонального бджільництва, — розповідає голова Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Братство бджолярів» Володимир Шевчук. — І весь світ досі користується тим винаходом. Бо до того часу вуликом слугували колоди, де жили бджолині сім’ї. І щоб узяти мед, треба було спершу знищити бджіл».

Останнім же аргументом для рішення проводити «Апімондію» в нашій державі (і про це кажуть чимало закордонних офіційних осіб) став той факт, що Президент України Віктор Ющенко погодився очолити Конгрес бджолярів в Україні й узяти всю підготовку під свій патронат. «Фактично ми отримали визнання від усього світу: з Україною варто співпрацювати у найрізноманітніших аспектах бджільництва, — каже пан Юрій. — Ми відкрили багато дверей для наших експортерів, адже тепер вони будуть говорити від імені України — хазяйки «Апімондії» у 2013 році. І це вже зовсім інший рівень. Чотири роки до нас буде прикута увага всього бджільницького світу, чотири роки інвестори не матимуть жодного сумніву в перспективності цієї галузі в Україні».

На український мед у фахівців «наполеонівські» плани: із нашого «напою богів», мовляв, можна і потрібно створювати світовий бренд української нації — такий як французький сир і вино чи російська горілка. І конгрес — чудова нагода розпочати роботу в цьому напрямі. Тим більше, що позитивний досвід інших країн надихає. «Словенія, яка зробила чудовий конгрес у 2003 році, фактично на ефекті від нього побудувала всю «медову» галузь, — запевняє пан Юрій, — і наше українське бджільництво також має прекрасний шанс стати першою «ластівкою» в аграрному секторі, яка проб’є собі дорогу на провідні позиції у світі».

Статті по темі Друкована версія
Обговорити у форУМі
РОЗДIЛИ
ІнФорУМ
Політика
Регіони
Світ
Економіка
Столиця
Постаті
Здоров'я
Культура
Спорт
Калейдоскоп
ПОГОДА
Погода в Києві і по всій Україні.
КУРСИ ВАЛЮТ

НБУ

ГОРОСКОП
НОВИНИ САЙТУ
Реклама (06.09.10)
 Разрешение на работу для иностранцев