В Україні заБРОДИв Рік Польщі

В Україні заБРОДИв Рік Польщі

Все ближче той час Х, коли Євросоюз розростеться до кордонів України, і очікування від того в нас не надто райдужні. Перш за все йдеться про розірвання деяких важливих угод між Україною та майбутніми членами ЄС, насамперед із Польщею. Так, після набуття статусу члена Євросоюзу Польща зобов'язана прийняти чинну з 1998 року Угоду про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС, яка, за оцінками прозахідних українських політиків, давно вже застаріла. У той же час польська сторона заспокоює: більшість чинних двосторонніх угод, що регулюють економічну співпрацю, не суперечать європейським принципам, отже, діятимуть і надалі. Єдиний негатив — 1 травня 2004 року Польща автоматично розірве міжурядову Угоду про торгівлю та економічне співробітництво, підписану ще в 1991 році, а натомість пропонує підписати нову угоду, яка не перетинатиметься з положеннями спільної торговельної європейської політики. Що ж до вступу Польщі в ЄС, то в цілому для України такий крок не матиме негативних наслідків — таку оцінку висловив посол РП в Україні Марек Зюлковський.

«Самурай» — опонент Путіна

«Самурай» — опонент Путіна

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Минулими вихідними «Союз правих сил» провів з'їзд, на якому було прийнято відставки його співголів — Бориса Нємцова, Ірини Хакамади, Анатолія Чубайса і Єгора Гайдара. Це рішення стало виконанням обіцянки, яку дало керівництво партії ще перед виборами в Держдуму: у випадку поразки вони йдуть з керівних посад. Більше того, з'їзд узагалі ліквідував інститут співголів, ввівши посаду лідера партії — голови Федеральної політради. Однак до президентських виборів було вирішено лідера не обирати. «Якщо Ірина Хакамада вийде за результатами виборів на друге місце і набере більше відсотків, ніж СПС на парламентських виборах, то вона — лідер партії де факто», — вважає Борис Нємцов. Якщо ж результат Хакамади в президентській кампанії буде скромним, то пошук лідера партії значно ускладниться.

Труба українського самовизначення

Труба українського самовизначення

Саме такий термін на роздуми — до п'ятниці — взяла міжвідомча група з питань використання нафтопроводу, розглянувши техніко-економічні висновки консалтингової компанії Energy Solutions. Про це повідомив учора керівник групи, він же — міністр енергетики України Сергій Єрмілов. Тим часом долю «труби» обговорюватимуть сьогодні і у Вашингтоні, куди, повідомляє «Інтерфакс-Україна», вилітає урядова делегація на чолі з «енергетичним» віце-прем'єром Андрієм Клюєвим для участі у першому засіданні українсько-американської робочої групи з питань Євроазіатського нафтотранспортного коридору. До складу делегації входить і уповноважений України з питань ЄАНТК Олександр Тодійчук.

Всі статті рубрики