Зробимо з корови батарейку

Зробимо з корови батарейку

Екологічно він абсолютно безпечний, оскільки енергогенеруючою сировиною є так званий біогаз. Давно доведено, що в органічних речовинах виникають бактерії, у результаті життєдіяльності яких виробляється метан. Павло Семенюк вирішив створити реактор, який би працював за цим принципом. Щоправда, лише зменшену модель, але діючу.

Без обличчя, зате з душею

Без обличчя, зате з душею

Якщо ви зі співчуттям дивитеся на сучасних дітей, які граються пластмасовими Барбі, роботами-трансформерами, телепузиками, вам буде цікаво ознайомитись із роботами рівнянки Вікторії Кісиленко. Проте, можливо, ви вже бачили прекрасні і водночас прості витвори її умілих рук. Адже майстриня посіла друге місце на всеукраїнському конкурсі «Українська народна іграшка». У конкурсі взяли участь понад 500 майстрів віком від 7 до 77 років.

Шантаж з «прибабахом»

Шантаж з «прибабахом»

У Пісочині Харківської області троє зловмисників влаштували справжній терор одному з місцевих бізнесменів. У ході професійно спланованої операції вони прагнули заволодіти десятьма тисячами доларів. Недрібну суму жертва, побувавши у жорсткій «обробці», мусила покласти на вказаний банківський рахунок.

Міцний чай, бо зі снодійним

Міцний чай, бо зі снодійним

Валерія Т., 42-річного мешканця Ромен, було арештовано за підозрою у вбивстві. Раніше Валерія судили за незаконне зберігання зброї та наркотиків. Сам він також вживав «наркоту». Перебуваючи під вартою, арештований почав скаржитися на погане самопочуття. Його обстежили й справді виявили туберкульоз та виразку шлунка. Відтак перевели до лікарні.

Тихо йшли, прикордонників знайшли

Тихо йшли, прикордонників знайшли

Серйозною сутичкою закінчилася нещодавня зустріч прикордонників Чопського загону з контрабандистами.
Як повідомила «УМ» співробітниця прес-центру Державної прикордонної служби Ольга Перехрест, увечері молодший сержант та рядовий прикордонної застави «Великий Березний», перебуваючи в наряді, помітили 5 постатей, що, крадучись у темряві, рухалися до українсько-словацького кордону. На традиційне «Стій! Хто йде?» незнайомці відреагували досить незвично: спочатку почулася лайка, а потім вони дружно посунули на прикордонників.

«А це шкварчала ваша папіроска»

«А це шкварчала ваша папіроска»

Оригінального серійного злодія затримали нещодавно працівники міліції райцентру Збараж, що на Тернопільщині. Вже п'ять разів (!) судимий до того за різні крадіжки 24-річний молодик знову потрапив за грати, коли зовсім уже знахабнів у злодійському ремеслі, готуючись до... власного весілля. Зі студенткою із сусіднього району він познайомився лише незадовго до Нового року, а вже на Різдвяні свята їх батьки мали зустрітися за столом iз весільним короваєм. На якнайшвидшому одруженні наполягав саме наречений, хоч дівчину та її батьків спочатку стривожило, що він так поспішає.

Хто цей герой, «на якому» живеш?

Хто цей герой, «на якому» живеш?

Оригінальну і, безумовно, корисну просвітницьку акцію розпочали в Тернополі активісти Української народної партії та Молодіжного націоналістичного конгресу. Ще на початку дев'яностих у регіоні почали масово змінювати назви вулиць. З «комуністичних» на кшталт Першого Травня чи Комсомольської — на національно-патріотичні, типу Степана Бандери чи Симона Петлюри. В результаті, в обласному центрі нараховується досить багато вулиць, названих іменами справді видатних українських діячів, яких, проте, ще не так давно навіть у шкільних програмах не «проходили», але чимало тернополян досі не знають, хто такий, наприклад, Барвінський, Куліш, Морозенко чи Бойчук, на вулицях імені яких вони мешкають!

Будеш свідком!

Будеш свідком!

У Черкасах затримано двох працівників Соснівського райвідділу міліції. Підставою для цього стала заява 25-річної місцевої мешканки, яка звернулася в прокуратуру. Жінка звинувачує міліціонерів у тому, що її доставили в райвідділ як свідка, але там застосовували до неї незаконні методи дізнання.

КУНівці пишуть листа донецьким керівникам

КУНівці пишуть листа донецьким керівникам

Оголошений на Донеччині Рік духовності, поза сумнівом, має вкотре пригадати призабуту істину «Не хлібом єдиним ...» Тим більше що після того, як Камбіном узявся «рулювати» колишній керівник області, біля хлібних прилавків тепер духовністю й не пахне. Земляки вивергають такі слова й звороти, наче лайливу лексику вивчали у школі, вузі, а потім ще й на спеціальних курсах підвищення кваліфікації.

Я прийшов — авто нема

Я прийшов — авто нема

Проблема перевантаження Чернівців автотранспортом стара як світ. Старовинне місто давно потерпає від величезної кількості машин, яких так багато, що здається, чи не кожен чернівчанин має таку «розкіш». Лише приватних авто зарєєстровано близько 50 тисяч, ще близько 5 тисяч належать різним фірмам і організаціям. Враховуючи кількість населення — 245 тисяч мешканців, — машин явно забагато. А це — постійні «пробки», загазоване повітря і захаращені «залізними кіньми» вулиці та тротуари.

У діаспору проклали «Міст»

У діаспору проклали «Міст»

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Чудовий подарунок — перше число тижневика «Міст» — отримали українці в Іспанії та Португалії. Цей часопис, добре знаний серед канадської та американської діаспори, виходить на теренах Нового світу з 1997 року. Ідея створення тижневика для численної діспори Північної Америки виникла в подружжя Анни та Ростислава Кисилів iз Торонто (Канада). Недавні емігранти iз України, успішні підприємці й щедрі меценати, — добре усвідомлювали ціну слова з далекої Батьківщини, справжню вартісність оперативних новин. Тож зусиллями ініціаторів і редакційного колективу часопис хутко здобув популярність, став вирізнятися з-посеред моря чужомовної (здебільшого російської) друкованої продукції на американському ринку. Зараз «Міст» у Канаді та США має наклад понад 20 тисяч примірників.

Сімейному лікарю і «карти в руки»

Сімейному лікарю і «карти в руки»

Рік соціальної підтримки малозабезпечених у Запоріжжі розпочався відкриттям незвичного для великого міста закладу — амбулаторії сімейного типу. Досі їх облаштовували у сільській глибинці Михайлівського та інших районів. Тепер сімейного лікаря матимуть мешканці Заводського району, котрі донедавна користувалися послугами поліклініки №3.

Всі статті рубрики