Великі люди й «велика нужда»

29.12.2007
Великі люди й «велика нужда»

Статуетки Буша, Саркозі й Сапатеро зі спущеними штанами. (Фото Рейтер.)

У Каталонії є давня сороміцька традиція — виготовляти з мулу фігурки маленьких розфарбованих чоловіків, які присіли зі спущеними штанами над нічним горщиком. Такі фігурки мають назву «саганер» (у перекладі — «серун»). Їхнє символічне призначення цілком позитивне. На Різдво такі фігурки ретельно ховають у помешканні чи десь у вертепі з зображенням Святої Родини, а завданням запрошених гостей є знайти «саганерів». Хто знайшов таку фігурку і триматиме її впродовж року на видному місці вдома чи на роботі, матиме успіхи та щастя.

Каталонські селяни вважають, що фігурки «саганерів» є гарантією плодючості землі, оскільки вносять у неї «добрива». Цього року на центральному ринку Санта–Люсія в Барселоні найбільшим успіхом користувалися фігурки «саганерів», які зображали президентів США та Франції — Джорджа Буша і Ніколя Саркозі, а також прем’єр–міністра Іспанії Хосе Сапатеро.

 • ГОРОСКОП на тиждень з 19 до 25 листопада

  Скорпіон (24.10—22.11). Радимо утриматися від необдуманих обіцянок. Ваша обачність допоможе захиститися від неприємних любовних переживань. Настане сприятливий період у сiмейному життi, але не виставляйте свої стосунки напоказ.
  Дні: спр. — 22; неспр. — 25. >>

 • ПРИКОЛИ про професорів

  — Пане професоре, що ви наробили? У залікову книжку «незадовiльно» не ставлять.
  — Не турбуйтеся, вона вам більше не знадобиться. >>

 • Гімнастка Анна Різатдінова знялась у кіно

  Багато зі спортсменок, облишивши спорт, не знають, чим би таким зайнятися. Наша олімпійська чемпіонка з художньої гімнастики Анна Різатдінова не з таких: вона і майстер-класи по всьому світу проводила, і з дітками гімнастикою займалася, і заміж успішно вийшла, і синочка народила. >>