Косметична операція на ПР

27.12.2007

«Перед тим як перейти до порядку денного, я хотів би представити Раїсу Василівну Богатирьову як секретаря РНБО», — сказав Віктор Ющенко, відкриваючи вчора засідання Кабміну. Міністри привітали представницю Партії регіонів на своєму зібранні оплесками.

Власне, Президент відрізав Богати­рьовій шлях до відступу ще напередодні, коли ввечері своїм указом увів пані Раїсу до складу Ради національної безпеки й оборони.

Того ж дня, тобто у вівторок, але трохи раніше, політрада «Регіонів» рекомендувала Богатирьовій відмовитися від посади секретаря РНБО. Один із чільних партійців, Анатолій Толстоухов, навіть прямо заявив, що Раїсі Василівні потрібно буде обирати: або «синя» партійність, або робота на Банковій, у секретаріаті Президента. Про проблеми в політичній кар’єрі (колиш­н­ьої?) соратниці говорив у коментарі журналістам і лідер ПР Віктор Янукович.

Але за ніч «регіонали» трохи охололи. Вочевидь вирішили, що роботу Банкової з розколювання ПР на дві частини краще нейтралізовувати в інший спосіб, аніж погрози симпатичній жінці. Партія регіонів не застосовуватиме санкцій до Раїси Богатирьової за її згоду обійняти посаду секретаря Ради національної безпеки та оборони — про це повідомив у парламенті один із найближчих помічників Януковича Сергій Льовочкін, теж депутат. Наскільки відомо Льовочкіну, Богатирьова вже почала працювати на цій посаді, і наслідки, до яких це призведе, будуть «лише політичними». «На якомусь морально–етичному рівні кожен із нас у душі бажає їй успіху», — сказав Льовочкін.

У таких умовах «регіонали» вважали за потрібне ще й спростувати чутки про вихід із партії самого Ріната Ахметова – глави того крила «проющенківського», до якого входить і Богатирьова. Хоча краще б вони цього не робили. Адже цим самим «Регіони» ще більше виставили напоказ свої проблеми, а люди подумали: «диму без вогню не буває...»

Сама секретарка РНБО впевнена, що її не виключать із Партії регіонів, про що сказала журналістам після засідання уряду. На закиди представників преси, що опозиція не може бути у владі, Богатирьова зауважила: «РНБО — це контролюючий орган». За її словами, Радбез пропонує варіанти розв’язання наболілих проблем у державі, тим самим займається й опозиція. І, мовляв, її перехід до Радбезу «здобув багато позитивних оцінок усередині Партії регіонів».

Утім, як видно, велика частина «синіх» таки застукана зненацька — «януковичці» ще не знають, як їм бути після призначення своєї колеги на Банкову. «Це особисте рішення Раїси Богатирьової, до якого Партія регіонів не має ніякого відношення», — каже про це один із провідних партійців Микола Азаров.