Будівничий на камені

Будівничий на камені

23 січня 1929 року в селі Благодатне на Донеччині народився Михайло Денисенко, відомий сьогодні кожному українцеві як Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Після Одеської духовної семінарії та Московської духовної академії 21-річний чернець з іменем Філарет, вирушає у тривалу дорогу, набуваючи все нового досвіду, умінь, санів: викладача, ректора Київської духовної семінарії, керуючого справами Українського екзархату, настоятеля київського Володимирського кафедрального собору, патріаршого екзарха в Середній Європі, ректора Московської духовної академії, митрополита, місцеблюстителя Московського патріархату... і патріарха Української православної церкви.

КуКу: культурний Кучма

КуКу: культурний Кучма

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Завтра два веселих друга — Володимир Путін і Леонід Кучма — офіційно закриють ненависний багатьом Рік Росії в Україні, який для миролюбивості ще називали Роком культури Росії в Україні. Ніякого особливого культурного прориву не сталося, як каталася московська попса по містах і містечках України, так само вона каталася і в культурний рік, хіба тільки під завісу 2003-го, коли вже стало зрозуміло, що «спеціальної програми» не вийшло, посол Росії в Україні Віктор Черномирдін підключився до місцевих імпресаріо та допоміг їм «вичепити» в Київ таких грандів, як Валерій Гергієв чи Большой театр, яких дуже важко «зафрахтувати» без спецзавдання уряду. Як і в попередні роки Леонід Кучма час від часу посилав «привіти» діячам російської культури державного рівня, от і в середу наш Президент підписав вітальний адрес керівнику Державного академічного ансамблю народного танцю РФ Ігорю Мойсеєву у зв’язку з його 98-річчям. «Від усього серця поздоровляю Вас, нашого дорогого земляка, киянина, з днем народження. Присвятивши своє життя мистецтву танцю, Ви зробили величезний внесок у збагачення та примноження хореографічної спадщини російського, українського й багатьох інших народів світу. Ваша титанічна праця здобула Вам гарячу любов мільйонів глядачів», — написано в телеграмі.

Горіла «Ватра», палала

Горіла «Ватра», палала

Мабуть, проектанти бази відпочинку «Ватра» навіть не підозрювали, наскільки символічну назву дали пансіонату, що розташований у селі Майдан у Львівській області. Як інформує прес-служба управління МінНС у Львівській області, повідомлення про пожежу рятувальна служба Дрогобицького району отримала близько 20-ї години. На місце пожежі, що розташоване за 17 кілометрів від найближчої пожежної частини, від’їхала відразу 5 пожежних розрахунків із прилеглих міст. Проте добратися до «Ватри» було не так-то просто: пожежним автомобілям довелося долати серпантини зледенілої гірської дороги, якою навіть влітку важко їхати потужним авто.

Це вам не Африка

Це вам не Африка

Від сьогодні на території майже всієї України, окрім західних регіонів, очікуються складні погодні умови. Як повідомили «УМ» в Укргідрометцентрі, передбачається сніг і дощ, місцями сильні опади, налипання мокрого снігу, ожеледиця і заметілі. Особливо не тішать своїми прогнозами метеорологи кримчан: там передбачають сильні пориви вітру 25—30 метрів за секунду і чималі опади.

Корупція — не привід для відставки?

Корупція — не привід для відставки?

Прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон виключив можливість своєї відставки у зв'язку із звинуваченнями в корупції — повідомило вчора ізраїльське громадське радіо. Радіостанція стверджує, що Шарон зробив таку заяву у виступі перед своїми найближчими співробітниками. Міністерство юстиції Ізраїлю повідомило позавчора, що прокуратура впродовж кількох наступних тижнів вирішить, чи звинуватити Шарона у взятті хабаря наприкінці 90-х років, коли він займав пост міністра закордонних справ. Прокуратура Тель-Авіва вже висунула офіційне звинувачення ізраїльському бізнесмену Давиду Аппелу у спробі підкупити Шарона за посередництвом його сина Гілада. Йдеться про хабар у розмірі 600—700 тис. доларів.

Робота на закриття

Робота на закриття

Закрити Рік Росії в Україні там, де його починали, тобто в «Україні» в Україні, — це офіційний мотив візиту до Києва президента РФ Володимира Путіна. Прикметно, що відкривати Рік Путін приїздив з офіційним візитом, а закриває — з робочим, тобто в дипломатичному сенсі «буденним» візитом. Україна стала для В.В.П. звичною, як формула «прийшов, побачив, переміг». Востаннє він приїздив до нас зовсім недавно — в останні дні грудня, — аби в приміщенні Керченської мерії підписати зі своїм українським колегою Леонідом Кучмою два документи, які встановлюють контроль Росії за українськими водами Азова і передбачають передачу у спільне користування Керч-Єнікальського каналу — «вічка» з Чорного в Азовське море, за прохід суден яким досі брала мито тільки Україна.

Всі статті рубрики