«Лінгвоцид»: новостворений мобільний додаток присвячений знищенню української мови та культури

10:50, 15.06.2023
«Лінгвоцид»: новостворений мобільний додаток присвячений знищенню української мови та культури

Меморіал покликаний показати людям розмах культурної колонізаційної політики, ненав’язливо вплітаючи історичний наратив у буденне життя. Люди самі мають дійти висновку, чому так «істарічєскі слажилось», що в Україні багато російськомовного населення.

Застосунок «Лінгвоцид» створено українськими розробниками. Він розповідає історію знищення української мови та культури. Він вже доступний у Google Play та App Store.

 

Як інформує УМ, детальніше із застосунком можна ознайомитися за посиланням «Лінгвоцид».

 

«Лінгвоцид» — інтерактивний меморіал русифікації в Україні, створений у 2022 році під час російсько-української війни. Він покликаний показати людям розмах культурної колонізаційної політики, ненав’язливо вплітаючи історичний наратив у буденне життя. За задумом розробників, відвідувачі меморіалу самі мають дійти висновку, чому так «історично склалося», що в Україні багато російськомовного населення.

 

Меморіал складається із серії графічних табличок, розміщених поруч у центрі Києва, і мобільного застосунку, який пов’язує їх між собою. Таблички розташовані поблизу місць щоденного життя й ілюструють утиски української мови, пов’язані з ними — заборони українських шкіл, книжок, богослужінь тощо.

 

У застосунку можна не лише колекціонувати локації, читати описи кожної із заборон, а й знайти екскурсійні маршрути та аудіосупровід.

 

Це допоможе поглянути на русифікацію як свідому послідовну політику впродовж століть. І так само свідомо і послідовно позбутись її.

 

Як інформує УМ, Рада подовжила на рік перехідний період на українську мову для шкіл з мовами ЄС.