Патріарх Кіріл співпрацював з КДБ і досі може пребувати під впливом спецслужб - УПЦ КП

14:41, 22.10.2018
Патріарх Кіріл співпрацював з КДБ і досі може пребувати під впливом спецслужб - УПЦ КП

Патріарх Кіріл може досі співпрацювати із ФСБ

Оочільник Російської православної церкви Кіріл в радянський час, ймовірно, співпрацював із КДБ, а зараз може перебувати під впливом російських спецслужб.

Про це заявив архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря під час спілкування із читачами на сайті "Главред".

Євстратія Зорю запитали, чи вважає він патріарха Кирила справді віруючою людиною, а також чи працівник КДБ не може бути істинно віруючим?

На це Євстратій Зоря відповів, що не сумнівається у тому, що Кирил є віруючим, але часто він буває засліплений політичними розрахунками і владолюбством.

"Що стосується співпраці з КДБ, то слід розуміти, що в Радянському Союзі єпископ не міг не співпрацювати з КДБ, бо без дозволу від цієї структури не можна було діяти легально. Однак одні єпископи йшли на таку співпрацю заради блага церкви, а інші, навпаки, працювали на КДБ, використовуючи своє церковне положення", - сказав представник УПЦ КП.

Він додав, що людина, яка сама викрила і виявила свої зв’язки з КДБ, не може надалі бути співпрацівником, і з усіх ієрархів РПЦ лише один патріарх Філарет неодноразово ясно і прямо розповідав про те, яка була співпраця з КДБ, і чому вона заключалася.

"Патріарх Кирил ніколи не визнавав, що він співпрацював з КДБ, що дає підстави, окрім всього іншого, вважати, що він залишається під впливом російських спеціальних служб", - наголосив Євстратій Зоря.

Раніше віце-прем'єр Болгарії Валерій Симеонов назвав патріарха Московського і всієї Русі "агентом КДБ" і "сигаретним митрополитом Росії".

Як повідомляла "УМ", 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській православній церкві.

Також синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

15 жовтня синод Російської православної церкви визнав неможливим її подальше перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом. Розрив зв’язків був одностороннім.