В Ізраїлі заборонили магазинам працювати у суботу

09:13, 10.01.2018
В Ізраїлі заборонили магазинам працювати у суботу

Кілька муніципалітетів Ізраїлю не згодні з парламентом і прийняли законопроекти, що дозволяють відкрити магазини у суботу.

Ізраїльський парламент затвердив у підсумковому читанні законопроект про заборону роботи магазинів у суботу. Згідно із цим законом, міністр внутрішніх справ отримав повноваження не затверджувати рішення органів місцевої влади з питання роботи магазинів у вихідні дні.

 

Про це повідомляють ізраїльські ЗМІ в середу.

 

Друге і третє читання законопроекту тривало 12 годин і зайняло всю ніч на середу. Закон був прийнятий хиткою більшістю лише в один депутатський голос - 58 депутатів проголосували «за» на світанку.

 

Закон стосується рішень, прийнятих щодо роботи магазинів, не включаючи ресторани, кафе, чайні, пивні, і будь-які інші заклади, де готується і подається їжа або напої для споживання на місці, а також не включаючи місця громадського дозвілля (театри, кінотеатри, концертні зали, дискотеки тощо).

 

У ході голосування у другому читанні була прийнята поправка, яка виключає з-під дії закону магазини на автозаправних станціях.

 

Законопроект просувався ультраортодоксальними партіями. На тижнях, що передували голосуванню, кілька муніципалітетів прийняли законопроекти, що дозволяють відкрити магазини у суботу.