У Києві вимагають знести споруду УПЦ МП біля Десятинної церкви

17:34, 31.01.2018
У Києві вимагають знести споруду УПЦ МП біля Десятинної церкви

Споруда УПЦ МП на Старокиївській горі.

Кияни зібрали необхідну кількість голосів під петицією з вимогою знести будівлю УПЦ Московського патріархату, розташовану біля Десятинної церкви в історичному центрі столиці.

 

Про це повідомляється на сайті Київської міської ради у середу.

 

"Територія, на якій незаконно побудована споруда - каплиця УПЦ МП, належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення та містить культурну спадщину Києва, є пам'яткою історії національного та місцевого значень", - пише в петиції її автор В'ячеслав Толпига.

 

За його словами, ця територія належить громаді Києва і була передана в постійне користування Національному музею історії України для збереження цієї пам'ятки без зміни цільового призначення.

 

Наразі пропозиція зібрала більше 10,7 тис. голосів.

 

За правилами Київської міської ради, петиції, що збирають щонайменше 10 тисяч підписів, влада міста має розглянути протягом 90 днів.

 

УПЦ МП називає цю споруду Володимиро-Ольгинським храмом свого Десятинного чоловічого монастиря.

 

Як повідомляла «УМ», 27 січня Шевченківський райсуд Києва заарештував на 2 місяці з альтернативою застави двох підозрюваних у спробі підпалити цю будівлю - архітекторів Олексія Шемотюка і Олександра Горбаня.

 

Перед цим, 25 січня активісти організацій "С-14", "Традиції і порядок" та "Сокол" демонтували інформаційний борд УПЦ МП біля руїн Десятинної церкви. Активісти пояснюють свої дій тим, що УПЦ МП не мала права щось будувати на цій землі.