Онуфрій отримав від Москви особливий статус для УПЦ МП

17:35, 30.11.2017
Онуфрій отримав від Москви особливий статус для УПЦ МП

Митрополит Онуфрій під час виступу на Архієрейському соборі у храмі Христа спасителя в Москві.

Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій отримав від Російської православної церкви особливий статус для УПЦ МП, нібито задля того, щоб підвищити її авторитет в Україні.

 

Про це повідомляють російські ЗМІ у четвер.

 

Повідомляється, що це питання митрополит Онуфрій порушив на засіданні Архієрейського собору РПЦ. Він хоче, щоб відповідні зміни були внесені до статуту Російської православної церкви.

 

"Останнім часом активізувалися деякі суспільно-політичні сили, які роблять спроби дискредитувати Українську православну церкву в очах українського суспільства, спекулюючи її, як вони стверджують, несамостійним статусом", - заявив митрополит Онуфрій.

 

За його словами, щоб припинити "спекуляції, спрямовані на підрив авторитету Української православної церкви в очах мільйонів українців", потрібно підкреслити особливий статус Української православної церкви в статуті Російської православної церкви.

 

Він нагадав, що в чинному статуті РПЦ статус УПЦ Московського патріархату прописаний у пункті "Самоврядні церкви", а потрібно створити окрему главу - "Українська православна церква".

 

Крім того, вважає Онуфрій, у цьому розділі необхідно позначити, що Українській православній церкві надана незалежність і самостійність в її управлінні, і що УПЦ є "незалежною і самостійною в своєму управлінні з правами широкої автономії".

 

У результаті Архієрейський собор підтримав пропозицію Онуфрія. Серед іншого до статуту РПЦ внесено уточнення, що Загальноцерковний суд має юрисдикцію у всій Російській церкві, крім УПЦ. Відтепер рішення у справах представників духовенства УПЦ, які порушили церковні канони, будуть затверджуватися тільки керівництвом Української православної церкви, а не патріархом московським, як було раніше.

 

Крім того, собор окремо прописав у статуті Російської православної церкви, що центр управління УПЦ Московського патріархату перебуває в Києві.

 

Зауважимо, що ці зміни РПЦ підтримала не випадково. Адже зараз на розгляді Верховної Ради знаходиться проект закону №4511, який пропонує надати особливий статус релігійним організаціям, керівні центри яких знаходяться в державі-агресорі.

 

Фактично, під дію цього закону потрапить лише УПЦ МП. Для неї законопроект передбачає перереєстрацію статутів усіх релігійних громад. Крім того, при реєстрації нових статутів треба буде укласти договори з державою, де буде прописано те, що церкви визнають територіальну цілісність України і не вестимуть антиукраїнської діяльності.

 

Також закон 4511 пропонує, щоб УПЦ МП отримувала погодження від держави на призначення керівників центральних і регіональних структур церкви.

 

Утім, оскільки РПЦ де-юре, хо ча й не де-факто визнала центром УПЦ МП місто Київ, ця релігійна організація вже не підпадає під норми законопроекту.