«Народний» Шухевич

Напередодні 69–річчя відновлення Української державності при вході на територію одного з одеських парків, поряд із ринком «Північний», патріотично налаштована громадськість встановила табличку «Парк ім. Романа Шухевича». Рішення про це ухвалили 28 червня на зборах одеської «Народної ініціативи».

Убірію посадили «на підписку»

Увечері 30 червня слідчий зажадав у заступника мера міста Вахтанга Убірії підписку про невиїзд, оскільки Приморський райсуд міста відмовився задовольнити його подання про необхідність утримання тяжкохворого Убірії у слідчому ізоляторі облуправління міліції. Як поінформував «УМ» адвокат віце–мера, відстороненого на період слідства від виконання службових обов’язків, слідчий прибув о 22.55 до палати інтенсивної терапії Одеської міськ­лікарні №3 — «беркутівців» вивели з лікувальної установи». За словами Сергія Маковецького, «пан Убірія не намагався ховатися від слідства, приховувати йому нема чого, оскільки вини він за собою не відчуває. Найголовніше зараз —стабілізувати стан здоров’я, який, на жаль, як і раніше, стабільно тяжкий».

«УАЗиком» по Леніну

«УАЗиком» по Леніну

У центральному парку райцентру Рені Одеської області в ніч на 29 червня невідомі знищили пам’ятник комуністичному вождю Леніну. У райвідділку міліції вважають, що зловмисники використали для його руйнування автомобіль, сліди коліс якого виявили поряд із постаментом. Імовірно, скульптуру обв’язали тросом, водій машини включив передачу, піддав газу — і пам’ятник розірвало на частини... «Вранці перехожі побачили, що на постаменті залишилися ноги, а розбиті голова і тулуб Леніна валялися неподалік», — розповів місцевий краєзнавець Михайло Салабаш.

Хижий «Беркут» проти непритомного

18 червня у «морській столиці» підрозділом «беркутівців» було організовано щось схоже на фізичне «добивання» у брутальній формі госпіталізованого віце–мера Вахтанга Убірії. Який, нагадаємо, 11 червня зірвав силове захоплення фірмою «Союз» при підтримці автоматників «Титана» об’єкта комунальної власності — полігону твердих побутових відходів «Дальницькі кар’єри». Не маючи ані рішення Господарського суду, ані наказу Державної виконавчої служби і без супроводу судвиконавця група у складі трьох десятків рейдерів прибула на трьох автобусах до пропускного пункту одеського КП «Одескомунтранс», повиганяла з його території робітників й охоронців комунального підприємства і завела на територію бульдозери та автомашини бізнес–структури «Союз», яка належить лідерові партії «Родіна» Ігорю Маркову. На місце прибули віце–мери Одеси Микола Сердюк і Вахтанг Убірія. Останній вистрелив у повітря з нагородного пістолета, коли рейдери у формі співробітників охоронної фірми спробували зухвало витіснити його з території КП «Одескомунтранс».

«Союз» тисне владу

Заступник міського голови Одеси Вахтанг Убірія, який намагався звільнити полігон побутових відходів від рейдерів із фірми «Союз», що належить лідеру партії «Родіна» Ігорю Маркову, тепер перебуває під пильним наглядом міліціянтів. Як розповіли «УМ» в управлінні МВС в Одеській області, це пов’язано з порушенням кримінальної справи проти Убірії, який у перепалці з бритоголовими молодчиками вистрелив у повітря з пістолета системи Макаров.

Спадкоємець криміналу

Співробітники Служби безпеки затримали в Одесі одного з найбільш впливових російських «злодіїв у законі» — Юрія Пічугіна, відомого під кличкою «Пічуга». У кримінальних колах його вважають наступником убитого В’ячеслава Іванькова на прізвисько «Япончик». Як стало відомо «УМ» із поінформованих джерел у правоохоронних органах, «Пічуга» перебував у міжнародному розшуку за вимагання в особливо великому розмірі, скоєне в Республіці Комі.

Пристрасті на смітнику

Надвечір минулої п’ятниці валка бульдозерів та потужних сміттєвивізних машин, яку супроводжували озброєні автоматами рейдери — у формі бійців спецпідрозділу «Титан», — спробувала силою захопити територію полігону твердих побутових відходів «Дальницькі кар’єри». З 2001 року, згідно з рішенням Одеського міськвиконкому, перебуває на балансі та в повному господарському віданні комунального підприємства «Одескомунтранс». Під погрозами «переламати кістки» всім, хто чинитиме опір, група в масках вигнала з контрольно–пропускного пункту полігону начальника охорони «Одескомунтрансу» Олександра Колесникова, його підлеглих, а згодом почала силою витискати й робітників, і техніку комунального підприємства.

Повернення блудного Боделана

Заступник начальника Санкт–Петербурзького морського торгового порту Руслан Боделан удруге впродовж двох місяців прибув до Одеси. Інформуючи про це місцевих журналістів, представник обласної організації Партії регіонів заявив, що це вже не короткотерміновий візит, як було 9—11 квітня: відтепер один з «орлів» Кучми має намір назавжди осісти у дорогому особняку в Санжейці, яку ще називають «царським селом».

«Одеська Катинь»

«Одеська Катинь»

Останки 1086 одеситів, репресованих і розстріляних у 30–ті роки, чекають перезахоронення на території Одеського аеропорту. Голова Одеської організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів–репресованих Павло Отченашенко неодноразово звертався до органів влади з проханням «виділити кошти на завершення ексгумації, розпочатої фахівцями підприємства «Меморіали України». Однак поки що більшість викопаних із землі фрагментів жертв сталінських репресій гниє на складі одного з місцевих підприємців у китайських контейнерах для транспортування товарів, бо в держави, твердять чиновники, не вистачає коштів на ексгумацію... «Як свідчать місцеві старожили, по ночах тоді розстрілювали стільки людей, — каже пан Отченашенко, — що вранці бачили потоки крові. І репресії не закінчаться доти, доки не буде поховано та встановлено ім’я останнього зі страчених комуністичним режимом».

Не дочекався компенсації

42–річний моряк Юрій Лісютін, колишній член екіпажу теплохода «Фаїна», звів рахунки із життям у власному будинку. Подробиці трагедії невідомі, утім одесит Олексій Кочерга, з яким Лісютін був у піратському полоні на «Фаїні», переконаний: моряк наклав на себе руки через невиплату кількох тисяч доларів, які йому нібито заборгував судновласник. А гроші були потрібні на оплату лікування доньки.