Один росіянин вартий двох американців?

Один росіянин вартий двох американців?

Як уже повідомляла «УМ», звільнений з пермського клубу «Урал-Грейт» атакуючий захисник Сергій Чикалкін несподівано знайшов притулок у БК «Київ». Клуб Олександра Волкова придбав російську зірку на час ігор «плей-оф» національного чемпіонату, не полишаючи надії завоювати «золото» цьогорічної української першості.
Колишній гравець «Урал-Грейту» вже знайомий українським уболівальникам. Це йому, переможцеві конкурсу триочкових кидків на шоу «Всіх зірок» Євроліги ФІБА, нещодавно аплодував переповнений київський Палац спорту. Але анкету Чикалкіна навести варто.

Олександр Сеуканд: Хай вони доведуть, що сильніші за нашу збірну

Олександр Сеуканд: Хай вони доведуть, що сильніші за нашу збірну

Олександр Сеуканд, головний тренер української збірної з хокею і наставник київського «Сокола», стояв, трохи спершись на ключку, посеред льодового майданчика ЛДС «Авангард» i владно керував діями гравців. З десятої і до дванадцятої щоденно, навіть у неділю, тренується наша збірна з хокею. Для ретельності підготовки додаткових аргументів і шукати не треба: в команди України група на чемпіонаті світу, який розпочнеться в кінці цього місяця в чеській Остраві, чи не найскладніша — Словаччина, Фінляндія і США. І виконувати задачу-мінімум — залишитись у вищому дивізіоні — з кожним роком стає все скрутніше.

Майстри громити слабаків

Вибороти путівку в перший дивізіон, судячи з рахунків, з якими команда України обігрувала суперників на турнірі п'яти збірних гравців віком до 18 років в угорському місті Дебрецен, для підопічних Івана Правилова виявилося легким завданням. Змагання Д-2 в групі А українські юнаки закінчували матчами з Голландією та Угорщиною, і навіть господарі не створили для «синьо-жовтих» якихось суттєвих проблем. В передостанньому турі наші переграли голландських опонентів — 11:1 (4:0, 2:1, 5:0; шайби: Найда — 3, Єгоров і Кривда — по 2, Благий, Романенко, Борисенко, Войцеховський).

«Азовмаш» — машина з перемелювання кісток

Команда Андрія Підковирова схожа на танк — рухаючись уперед назустріч золоту національного чемпіонату, «Азавмаш» буквально підгортає суперників, навіть найіменитіших. На маріупольців у Києві чекали, тим паче що нагода попсувати майже ідеальну статистику суперника випала в матчах, які проводилися на головній арені країни — в Київському палаці спорту. Минулий регулярний чемпіонат — 2002/2003 — «Азовмаш» закінчив лише з трьома поразками (дві з цих «пробоїн» отримані саме в матчах із БК «Київ»).

Стеля Стелли

Стеля Стелли

Чим приваблюють змагання з гімнастики, принаймні в нас, в Україні, — так це тим, що, окрім видовищних виступів спортсменів, вони збирають навколо багато дітей, особливо дівчаток. Крихітні симпатичні дівчиська бігають за своїми улюбленицями-спортсменками, прохаючи у дорослих гімнастів і гімнасток жаданих автографів, а отримавши бажану кривульку, аж стрибають від щастя. Третій поспіль Кубок олімпійської чемпіонки Стелли Захарової зі спортивної гімнастики, який у минулі вихідні став центральною спортивною подією Києва, не був винятком із цього правила. Раділи всі — від малечі до зрілих любителів цього виду спорту, від учасників до, власне, самої організаторки, яка доклала максимум зусиль, аби перетворити змагання на цікаве і видовищне дійство.

Стелла зібрала друзів

Стелла Захарова ледь-ледь говорила — застудила горло, — проте на прес-конференції напередодні старту турніру її імені від слова не відмовилася. Отже, дочекалися — сьогодні під дахом столичного Палацу спорту збереться більше сотнi майстрів і майстринь спортивної гімнастики з 11 країн світу на Кубок Стелли Захарової. Турнір, який став уже традиційним (проводиться втретє), цього року є одним з етапів передолімпійської підготовки. До України завітали сильні команди Канади, США, Австралії, Бельгії, Хорватії, угорці навіть приїхали двома складами, також буде і збірна Росії. На провідних ролях, звісно, буде й наша, українська, команда, проте через велику кількість іноземних гостей місця в ній вистачило не всім.

Серія сальто — не кожному під силу

Серія сальто — не кожному під силу

Улітку кияни стануть свідками досить незвичного для них дійства, адже вулицями нашої столиці мандруватиме олімпійський вогонь, який завдяки компаніїї «Coca-Cola» понесуть обрані щасливчики — від титулованих спортсменів до звичайних людей, які своїм життєвим настроєм та вчинками є справжнім прикладом для всіх громадян України. Уже потроху визначаються учасники цієї естафети. Так, стало відомо, що на Оксану Цигульову, срібну медалістку сіднейської Олімпіади у стрибках на батуті, володарку багатьох інших нагород — від чемпіонки СРСР до чемпіонки світу й Європи, вже покладено таку унікальну й водночас відповідальну місію.

Татамі міста Лева

Львів багатьох приваблює своєю гостинністю і теплотою, тож не дивно, що черговий чемпіонат України з самбо проходив саме тут. А все завдяки ректорові пожежного інституту, президенту міської федерації Михайлові Козяру. Організоване ним змагання зібрало 350 чоловіків і жінок із багатьох регіонів України, а ще — повну залу глядачів, котрі реагували на будь-який прийом, застосований на килимі.

Якщо зірки запалюються...

Якщо зірки запалюються...

Завдяки титанічним організаторським зусиллям олімпійського чемпіона Олександра Волкова та його зв'язкам у баскетбольних та владних «верхах» позавчора в Україні таки відбулася визначна для світу спорту подія: Київський палац спорту приймав «Матч усіх зірок» Євроліги ФІБА. Гранд-шоу, яке, за словами організаторів, коштувало 10 мільйонів доларів, зібрало 5-тисячний аншлаг разом із Президентом Леонідом Кучмою (глава держави відсидів у VIP-ложі майже 4-годинне видовище до самого кінця — 23.30). Світлову й кольорову підтримку забезпечували сотні прожекторів, численні банери, два додаткових телетабло, гучна молодіжна музика та естрадні зірки на сцені... Словом, подивитися було на що, але головне — перший в історії новоорганізованої Євроліги ФІБА All Star Day, місце дебюту — Київ, та кращі баскетболісти європейських клубів, які змагаються під егідою ФІБА.

Борисе, ти правий і зараз

Борисе, ти правий і зараз

Показовий турнір «Кубок корпорації ТВЕЛ» з великого тенісу, який проходив минулого уїк-енду на кортах київського комплексу «Наука», ще раз довів: зірки світової величини Україну не оминають. Адже до столиці приїхали такі тенісні гранди минулого, як Борис Беккер (Німеччина), Патрік Кеш (Австралія), Томас Мустер (Австрія) та Анрі Леконт (Франція). Майстерність, як кажуть спортсмени, не проп'єш, тож топ-тенісистам 1990-х є що показати і після завершення професіональної кар'єри. Водночас титуловані гості сприймали запрошення російських виробників ядерного палива (а саме цим займається ТВЕЛ) до Києва в тому числі і як спосіб отримати задоволення та досхочу повеселитися, а не лише показати «майстер-клас» українцям.