На нас чекають. І сподіваються

На нас чекають. І сподіваються

Напередодні вчорашнього саміту «Україна—ЄС» у Брюсселі європейські дипломати «не на диктофон» збентежено зізнавалися журналістам, що розгублені і не знають, чого чекати від цього рандеву. Адже українська влада до останнього не розкривала, з якими саме меседжами приїде до столиці Євросоюзу. «Інколи складається враження, що тих меседжів у них просто немає», — непокоївся один з очільників дипломатичних місій в Україні.

Барселона проти Мадрида

Барселона проти Мадрида

Каталонія зробила ще один крок до здобуття незалежності від Іспанії. Щоправда, до омріяної мети цей крок її не надто наблизить. Адже ухвалена каталонським парламентом декларація, що проголошує цей автономний регіон «суверенним об’єктом», є, швидше, символічним, ніж юридичним актом. Проте цей документ створює прецедент і відкриває Каталонії шлях до проведення референдуму про відокремлення.

На вході до другого Барака

На вході до другого Барака

«Іще чотири роки... Це сталося завдяки вам. Дякую!» — такий запис з’явився у «Твіттері» Барака Обами після того, як у його перемозі на виборах президента США зникли останні сумніви. Уже за 22 хвилини цей «твіт», проілюстрований фото Обами, який міцно обіймає свою дружину Мішель, встановив рекорд за кількістю поширень у соцмережі.

Не вийшов політ

Не вийшов політ

Знаменитий американський письменник Річард Бах ледве не загинув в авіакатастрофі, невдало посадивши свій одномоторний літак. Минулої п’ятниці, приземляючись на порослу травою злітну смугу, літак зачепив лінії електропередачі і впав, перевернувшись на дах. На щастя, поряд із місцем катастрофи саме проїздила компанія молодих туристів із Сіетла, які звернули в бік посадкової смуги цілком випадково — заблукали, шукаючи свій наметовий табір. Саме вони й витягли письменника з пошкодженої машини.

Гюльчатай, закрий личко!

Гюльчатай, закрий личко!

Поки жінки на Заході борються за права своїх «пригноблених» сестер у країнах із панівним ісламом (от як наші «Фемен», які заради такої благородної мети не соромляться роздягнутися навіть перед посольством Саудівської Аравії), чимало мусульманок теж ведуть боротьбу проти дискримінації з боку своїх держав. Але виступають вони зовсім не проти хіджаба чи паранджі, в які їх змушують закутуватися чоловіки–«гнобителі». Навпаки: десятки місцевих «феміністок» виходять на акції протесту проти світських реформ влади, як, скажімо, в Туреччині чи Тунісі, де заборона на носіння хіджаба в університетах призвела до тривалих і масових протестів студенток.

Кум в могилі...

Кум в могилі...

Колись голос Анатолія Литвинова лунав із кожного «брехунця». Від гуморесок Павла Глазового, Степана Олійника та інших класиків жанру в його виконанні надривали животи як колгоспники та робітники, так і найвищі партійні бонзи, без його участі у 1970—80–х не обходився жоден «збірний» концерт у Палаці «Україна». Завдяки його неповторній манері «кумівський» цикл Павла Глазового пішов у народ як анекдоти. Пам’ятаєте: «Кум рулює, я гальмую, ну й мчимо! / З кумом скинулись потроху — вже п’ємо / Стовп попереду маячить — зіб’ємо! Кум на дроті, я на плоті — висимо...»

Із президентом, без парламенту

Із президентом, без парламенту

Перші після «Арабської весни» президентські вибори в Єгипті добігли кінця, але політична ситуація в країні залишається невизначеною. Офіційні результати єгипетський центрвиборчком обіцяє оприлюднити післязавтра, проте прихильники одного з кандидатів святкували перемогу вже вчора. Згідно з даними перед­виборчого штабу кандидата від ісламістського руху «Брати–мусульмани» Мохаммеда Мурсі, у другому турі виборів, який завершився минулої неділі, саме він здобув більше половини голосів — понад 52%. Такі підрахунки «мурсісти» зробили на основі копій офіційних протоколів з дільничних виборчих комісій, які видають на руки спостерігачам від кожного кандидата. На сайті лідера «Братів» уже вчора з’явився напис «Мохаммед Мурсі — перший обраний президент Єгипту!», а його виборці тисячами виходили на вулиці міст і сіл iз портретами свого обранця й переможними гаслами.

Заґратований до смерті

Від суботи на «революційній» площі Тахрір у Каїрі та на вулицях і площах інших великих міст Єгипту знову тривають протести. Саме 2 червня було оголошено вирок колишньому президенту Хосні Мубараку, який у лютому минулого року був змушений піти у відставку в результаті «Арабської весни».

Будівничий. Герой

Будівничий. Герой

Учора в Києві прощалися з народним депутатом від блоку «Наша Україна — Народна самооборона», Героєм України Володимиром Поляченком. Вшанувати пам’ять цієї інтелігентної, професійної й шанованої людини до будівлі клубу Кабінету Міністрів прийшли депутати Верховної Ради з усіх політичних сил. Були Азаров, Литвин та багато iнших. Загалом близько двох тисяч людей. Володимира Аврумовича не могли не поважати навіть недруги. А вони в нього, попри все, були — навряд чи можна вважати доброзичливцями людей, які прагнули відібрати справу всього життя...