Прощальне літо «Таврії»

Прощальне літо «Таврії»

Усе прогнозовано і логічно: впродовж багатьох років перспективи «народного автомобіля» змальовували, передовсім у Запоріжжі, винятково рожевими барвами. Надмірний оптимізм виглядав не таким наївним на тлі хіба що історії «життя» ЗАЗ-965 — найпопулярнішої в СРСР малолітражки (серійний випуск цього прототипу італійського авто «Фіат-600» розпочався в Запоріжжі 1 жовтня 1960 року).

Продам «хатинку». Не біля моря, а з бджолами

Продам «хатинку». Не біля моря, а з бджолами

Мізерний валовий збір меду і на Запоріжжі. У пасічників тільки й приємного, що згадка про минулорічний, удвічі вагоміший, медозбір; поточного року далася взнаки передовсім спека. Бджоли неохоче вилітали з вуликів, ніби знали, що медоносні культури також «протестують» проти сильної спеки мінімальним виділенням нектару. «За свої 33 роки роботи на пасіках такого «скаженого», як 2007-й, я не пригадую, — бідкається головний спеціаліст «Запоріжбджолопрому» Віктор Шевченко. — Бджоли ж нероздільні з природою! Весняного меду майже не було, бо ж спека «спалила» акацію за кілька днів. Рятівними були ділянки біля водоймищ. А так все навкруги горіло, навіть менш вибагливий осот. На плантаціях соняшнику медозбір почався було в середині літа, коли пішли дощі. Ненадовго...».

Гектар волі в Гуляйполі

Гектар волі в Гуляйполі

Святкова п'ятниця. За три години до відкриття «Дня незалежності з Махном» наша маршрутка, щонайменше 99,9 відсотка пасажирів якої прибули у статусі фестивальника, потрапила в обійми Гуляйполя. На стадіон «Сільмаш» годі було й потикатися: навіть о дев'ятій годині ранку від «гектара волі» віяло ну дуже теплим дискомфортом!.. Гриміло якесь залізяччя, гепали молотки влаштувальників трьох сцен... Обабіч стіни стадіону ширилося різнобарвними банями наметове містечко фестивальників...

«Вольницею» — по «Дню незалежності з Махном»

«Вольницею» — по «Дню незалежності з Махном»

По завершенні минулорічного фесту заангажовані запорізькі ЗМІ оприлюднили купу упереджених матеріалів щодо ледь не аморальності заходу (нагадаю, що його співорганізаторами виступили Міністерство сім'ї, молоді і спорту, МВС та Центр дослідження політичних цінностей Олеся Донія). «Про махновське свято, що відбулося без махновців», «Столичний пісатєль Лесь Подєрєвянскій шокіровал гуляйпольцев», «Такого фестивалю у Гуляйполі більше не буде» — невеличка дещиця заголовків з обласних газет. Нестандартне дійство справдi не вписувалося у «совкове» мислення далеких від мистецьких ноу-хау посадовців і пересічних громадян. Саме тому, нагадаю, ледь не зірвалася акція «Томатний лідер нації»: з усіх облавків і ринків Гуляйполя несподівано зник необхідний атрибут — помідори, і їх довелося терміново звозити з навколишніх сіл!.. Тому усі бажаючі таки змогли хвацько жбурляти помідорами у вивішені півдюжини портретів лідерів українського бомонду (найбільше «пострілів» дісталося торік намальованому Віктору Януковичу)... Надто багато публічних претензій висловили ретрогради щодо боді-арту, виступу Леся Подерв'янського...

Чистиш картоплю? На «Пелікан»!

Це ж треба: «акурат» до Дня незалежності міністр оборони Анатолій Гриценко, перебуваючи у Запоріжжі, озвучив перспективу повного скасування залежності солдат строкової служби від принизливих нарядів на кухню. Наразі 170 військових частин вже уклали угоди з комерційними структурами щодо організації харчування захисників Вітчизни, у серпні-вересні хрест на старій системі поставлять ще сімдесяти в/ч, а з нового року ніхто в армії не зазнаватиме такого приниження, як «кухонне заслання» — чистити картоплю, драїти чани... Оборонне відомство за ці роботи платитиме комерсантам — лише б не відволікати солдат від військово-тактичних занять.

Глумився москаль над могилами

Аналізуючи те, що сталося у райцентрі Пологи, мимоволі згадуєш фразу спостережливого дотепника: до нашого берега, мовляв, завше приб'ється якщо не тріска, то якесь... лайно! Хіба ж ні? Одержав навесні 33-річний громадянин Росії в центрі міста будинок у спадщину — живи собі, чоловіче. Ан-ні! Його бабця у могилі б перевернулася, якби знала, що саме її рідний онук ночами навідується на центральний цвинтар Пологiв, аби зчиняти тут гармидер.

Молочна ріка, «каналізаційні» береги

Молочна — річка невеличка. Як і ще з десяток інших малих річок регіону, вона починає струменіти з гори Могила-Токмак Приазовської височини (звідси і її назва у верхів'ї — Токмачка). Прозміївшись територією чотирьох районів Запорізької області, вона добігає Азовського моря і покірно впадає в обійми Молочного лиману.

Згинь, перекупнику

Hаша держава неперевершена хіба що у створенні маси перешкод в аграрному секторі економіки. Відтак, «дякуючи» можновладцям усіх рівнів, домашні міні-ферми давно перетворилися із джерела прибутків працьовитого селянина у додаткове джерело його головного болю. Собі ж на збиток нині утримувати навіть корову — одвічну годувальницю! Близько 80 відсотків молока дає приватний сектор, позаяк фермерські господарства і комплекси закривають. Була надія на підвищення мінімальної закупівельної ціни, встановленої Кабміном, однак уряд Віктора Януковича, як свідчить практика, продовжує народжувати «мертві» рішення: на цей циркуляр на місцях мало хто з переробників зважає і продовжує скуповувати молоко по 60-80 копійок за літр — у півтора-два рази дешевше, ніж «настійно радить» Кабмін. Унаслідок непослідовної і беззубої політики «регiонального уряду» кожна тонна реалізованого в регіоні молока приносить господарникам щонайменше 44 гривні збитків. Цей факт озвучив на брифінгу в прес-центрі Запорізької ОДА голова обласної ради сільгоспвиробників Геннадій Новиков.

«Бригантина» підпливає. В тумані

Міжнародний кінофестиваль удесяте мав відбутися в Бердянську ще наприкінці червня. Чому ж ювілейний «заплив» відтермінували? Тривалий час оргкомітет відмовчувався, днями ж таки озвучив мотивацію: з'ясувалося, ніби акторська братія Росії і Білорусі нажахана політичними баталіями в Україні. Утім гості вже начебто побороли в собі острах, не вельми зрозумілий українцям, — і наприкінці серпня десантують на Запоріжжі.