Мистецтво ставить діагнози

Мистецтво ставить діагнози

Незважаючи на те, що експозицію робили в рекордно стислі терміни, куратор виставки, заступник арт-директора Pinchukartcentre Бйорн Гельдхоф, схоже, задоволений роботою художників і команди. «Це фактично 21 персональна виставка, але чи не вперше всі вони перебувають у діалозі одна з одною і утворюють єдиний проект, а також всі так чи інакше співвідносяться з українською ситуацією».

Мода як демонстрація сили

Мода як демонстрація сили

Починався Тиждень з порогу — навпроти входу в «Мистецький арсенал» куратор проекту Ukraine Inspired, дизайнер Федір Возіанов представив невелику колекцію casual–речей — футболки та світшоти з патріотичними принтами та написами.

«Весна прийде, весна вгамує»

«Весна прийде, весна вгамує»

Разом з усім вільнолюбивим Києвом команда UFW усі три місяці стояла на Євромайдані, і члени оргкомітету так само мучилися питанням: чи доречно сьогодні проводити Тиждень моди, коли іноземний агресор стоїть біля кордонів України?

Ян Фабр про комах і людей

Ян Фабр про комах і людей

Виставка Яна Фабра складається із двох циклів — «Данина Бельгійському Конго» (2010—2013) і «Данина Ієронімусу Босху в Конго» (2011—2013). «Активісти» PinchukArtCentre пам’ятають роботу Фабра «Фонтан світу» в рамках проекту «Сексуальність і трансцендентність»: чоловік випускає фонтани сперми серед уламків надгробків iз прізвищами видатних художників і філософів минулого, причому скульптура чоловіка була з обличчям самого Фабра.

«Літературних олігархів» побільшало

«Літературних олігархів» побільшало

Літературні премії в Україні є не тільки інструментом для побудови письменницької ієрархії, а й фінансовою підтримкою для літераторів. Бо, окрім 5–6 «літературних олігархів» (термін Марії Матіос) — письменники, чиї твори перекладають іноземними мовами, хто отримує гранти, стипендії, резиденції, решта вигадує 1000 і 1 спосіб альтернативної літературної роботи, якою можна заробити на життя.

Без шаблону

Без шаблону

Катя Возіанова — засновниця ательє Indposhiv, донька дизайнера Федора Возіанова — маже п’ять рокiв тому знайшла вільну нішу: чоловічі костюми на замовлення. Нудне радянське слово «індпошив» написала латиницею і взялася до роботи. Це тільки на перший погляд здається, що Brioni та Ermenegildo Zegna задовольнили потребу багатих чоловіків у пристойних ко­стюмах, а торгова марка «Михаїл Воронін» — не дуже багатих.

ПінчукАртПрайд

ПінчукАртПрайд

У п’ятницю в PinchukArtCentre фактично відбулося відкриття нового сезону: на зміну виставці «Китай, Китай», яка експонувалася з травня, прийшли молоді українські художники — учасники короткого списку Премії PinchukArtCentre.

Краса по–боллівудськи

Краса по–боллівудськи

У неділю показом колекції індійського дизайнера JJ Valaya закінчився 33–й Український тиждень моди. Після того як з українського подіуму потроху зжили експресивні, кольорові, з етнічним колоритом колекції вітчизняних дизайнерів (як немодні), а натомість запанував середньоєвропейський модний мінімалізм, причому чорно–сіро–біло–коричневий, показ Валайя виглядав удвічі екзотичнішим.

Пішов 33–й Тиждень...

Пішов 33–й Тиждень...

33–й український тиждень моди наповнений ефектними заходами і медійними обличчями. 12 жовтня на подіум UFW вийдуть 12 телеведучих групи каналів «1+1» у вбранні від українських дизайнерів — і Лідія Таран, і Алла Мазур, і Данило Грачов, і Руслан Сєнєчкін, і Юлія Бориско, і Василіса Фролова.

«Малевич» проти Чубая

Форум видавців у Львові завжди має романтичний флер: за рахунок атмосфери креативних львівських кав’ярень, за рахунок письменницьких тусовок, тісних сидінь у невеликих приміщеннях старих театрів і пишних залах університету чи «Політехніки». За рахунок дружби між тими, хто видає, пише і читає.