Загадки під саркофагом

Загадки під саркофагом

На сторінках нашої газети ми вже зустрічалися з відомим українським археологом і археозоологом, кандидатом історичних наук Олегом Журавльовим. Майже три десятиріччя своєї пошукової діяльності він присвятив давній грецькій колонії Ольвії, що неподалік мальовничого міста на Дніпровському лимані Очаків, овіяного звитяжною славою запорозьких козаків.

Острів скарбів

Острів скарбів

...Шрі-Ланка з’являється під крилом літака зненацька і нагадує згори зелений листок, що загубився серед смарагдово-синіх вод Індійського океану. Більша частина острова вкрита густими тропічними лісами, помережаними звивистими лініями численних ланкійських рік.

Липовани з плавнів

Липовани з плавнів

У Вилковому, на березі Дунаю, стоїть величний пам’ятник — виснажена втомлена людина тримає важкий хрест і незворушно дивиться вперед — там Дунай впадає в Чорне море. Поруч — незвичайної форми човен.

«Цей кухар готуватиме гострі страви...»

«Цей кухар готуватиме гострі страви...»

«Хіба це держава — Україна?! Це якийсь незрозумілий конгломерат»... «Казахстан ніколи не був державою! Вона штучно створена Назарбаєвим»... «Білорусь може бути губернією в рамках Російської Федерації». Ці дикунські висловлювання російського президента Володимира Путіна відомі нині усьому світу.

Віч-на-віч з Очаковим

Віч-на-віч з Очаковим

Очаків — місто невелике, та славі його можуть позаздрити міста більш значні. Щоправда, з історичних романів, дожовтневих і радянських енциклопедій Очаків відомий нам досить однобічно — як місто воїнської слави Російської імперії. І чомусь російські історики майже завжди замовчували видатну роль в історії цього міста на березі Дніпровського лиману запорозьких козаків.

Ворота в Індію

Ворота в Індію

Кожне з великих міст Індії справляє незабутнє враження. У цьому чарівному сузір’ї Бомбей — одна з найяскравіших зірок. Бомбей — так ми звикли називати це місто, якому кілька років тому повернули стару, історичну, назву — Мумбай.

Сяду на Клавдієво, зійду на Немєшаєво...

Сяду на Клавдієво, зійду на Немєшаєво...

«Кадри вирішують усе!» — це енергійне гасло десятки років приписували кривавому диктатору Йосипу Сталіну. Він діяв якраз навпаки — знищив сотні тисяч кращих кадрів радянської країни у найрізноманітніших сферах її життя. «Кадри вирішують усе!» першим сказав Клавдій Семенович Немєшаєв, ставши керівником Південно–Західної залізниці. І чітко втілював у життя це гасло.

Добрі справи цукрового короля

Добрі справи цукрового короля

Працюючи з відомим українським режисером–документалістом Валерієм Гузиком над фільмом «Срібний вік», я познайомився з унікальними архівними матеріалами кінця XIX — початку XX століть. Вони проливають яскраве світло на долі колись широковідомих, а потім, уже в добу радянську, несправедливо замовчуваних людей.

Хамелеон у «масці»

Хамелеон у «масці»

Це захворювання відкрили ще на початку XX століття, але й досі лікарям складно поставити діагноз, оскільки недуга може маскуватися під десятки інших хвороб. Вона забрала життя мільярдера Онасіса, від неї ледве не померла донька Лучано Паваротті. Лише один американський лікар зміг поставити дівчині правильний діагноз — міастенія вилочкової залози.

Кузня краси

Кузня краси

Вижницю називають воротами в Карпати. Поміж ще невисоких гір співає свою споконвічну пісню Черемош, і навколишні місця зачаровують приїжджих неповторною красою. Тож не дивно, що саме тут — у районному центрі Чернівецької області — майже 110 років тому виник унікальний навчальний заклад, де вчили і вчать творити красу і мистецькі надбання, а його вихованці відомі далеко за межами нашої держави.