Дитяча вольниця ХХІ століття

Дитяча вольниця ХХІ століття

Про проблему бездоглядності заговорили протягом останніх кількох років, коли кількість безпритульних дітей зросла майже втричі. Вже у 1997 році кількість неповнолітніх, які потрапляли до дитячих притулків, перевищувала 11 тисяч — за попередніми підрахунками, сьогодні ж ми маємо понад 30 тисяч безпритульних дітлахів. Це ціле невелике місто, у котрого немає майбутнього... Не існує такої позначки на топографічній карті України, котра б вказувала місце перебування такої кількості маленьких соціальних бунтарів. Така собі дитяча «вольниця» має свої незадекларовані закони жорстокої вулиці. Тут є вожаки-лідери, котрим підпорядковується решта малолітніх громадян, а відповідно й «казна», що поповнюється за рахунок випрошених коштів. Тут запроваджені лжепорядки, і вживання наркотикiв, алкоголю чи клею вважається перепусткою до гурту бродяжок. А найголовніше, що це місто — не віртуальний світ, його мешканці цілком реальні, і чи не щодня ми пасивно зустрічаємо їх на вулицях наших міст.

Як Юля в шко­лу...

Учо­ра Юлія Ти­мо­шен­ко звер­ну­ла ува­гу на ос­ві­ту — і прий­ш­ла на ко­ле­гію Мі­нос­ві­ти та на­у­ки. Зви­чай­но, Юлії Во­ло­ди­ми­рів­ні не зви­ка­ти де­мон­с­т­ру­ва­ти вель­ми­ша­но­ва­но­му чо­ло­ві­чо­му то­ва­рис­т­ву, як тре­ба пра­цю­ва­ти, як прий­ма­ти рі­шен­ня і швид­ко на них ре­а­гу­ва­ти.

«Буквар» чи «Азбука»?

Міністерство освіти і науки Російської Федерації неодноразово зверталося до української діаспори з пропозицією про створення української школи, проте діаспора запевняє, що в цьому немає потреби. Про це заявив міністр освіти та науки Андрій Фурсенко, який перебував в Україні з офіційним візитом.

Майдан у шкільному підручнику

Майдан у шкільному підручнику

Автори двох різних підручників для 5-го класу «Вступ до історії України» — Віктор Мисан (українською мовою) та подружжя Оксана Данилевська i Віталій Власов (російською) — у розділі про сучасні події країни розповідають малим школярикам про помаранчеву революцію, тепло котрої ще не розвіялося часом. Сьогодні ці посібники почали розповсюджувати по школах і, як кажуть у Міносвіти, на 80% школярі ними забезпечені. Зауважимо, що в українському підручнику помаранчевій революції присвячено параграф, а в російськомовній версії «Вступу до історії України» — тільки абзац.
«УМ» спробувала з'ясовувати межу між історією і сьогоденням, між емоціями і об'єктивністю, між політикою і вигадкою в новому підручнику для п'ятикласників та у шкільній програмі в цілому.

Маленькі олімпійці

Цьогоріч 24 учасники учнівських міжнародних інтелектуальних змагань з математики, фізики, хімії, біології та екології здобули 5 золотих, 10 срібних, 8 бронзових медалей та одну Почесну грамоту.

Куряча проблема

Виявлення на території Російської Федерації небезпечного вірусу курячого грипу спонукало державний департамент ветеринарної медицини України 2 серпня прийняти рішення про заборону імпорту м'яса птиці й продуктів птахівництва з Росії і Казахстану.

Є зброя проти раку?

Є зброя проти раку?

У холі українського Інституту ветеринарної медицини як ніколи людно та гамірно. Звістка, що академік, тутешній завідувач лабораторії бактеріології Анатолій Завірюха винайшов препарат, який дає надію онкохворому на швидке та безболісне зцілення, швидко облетіла країну й змусила українців стрімголов мчати за спасінням до цілителя.

Курям на страх

Новина про те, що на територію Російської Федерації завезено небезпечний вірус курячого грипу Н5N1, сколихнула і Україну, оскільки смертельна хвороба небезпечна не лише для птиці, а поширюється і на людей. Саме цей вірус став причиною масового ураження домашньої птиці у Південно-Східній Азії в 2003—2004 роках, у результаті чого вся місцева пташина промисловість опинилася на межі банкрутства. За прогнозами деяких російських ветеринарів, подібне відтепер очікує і Росію.

«Помаранчевий» протест

«Помаранчевий» протест

Майбутній лікар, студент п'ятого курсу медичної академії Олександр Хома разом із кількома десятками студентів-медиків учора демонстративно скинув із себе помаранчеву символіку, з якою стояв на Майдані під час революції. Знімаючи із себе помаранчеві шарфи, прапори та стрічки біля приміщення Секретаріату Президента, студенти висловлювали свій протест проти того, що ні міністр охорони здоров'я, ні суддя Печерського районного суду міста Києва не хочуть їх почути.