Ринок землі вигідний. Цивілізований

Як і будь-яке стратегічне рішення, ринок землі має позитивні сторони, а також ризики, які можна і потрібно мінімізувати.

Рішення щодо такого ринку має прийматися не на основі бажань поодиноких груп інтересів, а враховувати точку зору пайовиків, котрих частіше за все до дискусій не долучають, вважає гендиректор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Тарас Висоцький.

Нерентабельне м’ясо

За оцінками міжнародних експертів, світове виробництво яловичини вже протягом року скоротиться на кілька відсотків: до 58,7 мільйона тонн.

Тільки у США в цьому році очікують зменшення обсягів виробництва на 2,3 відсотка, — до 10,9 мільйона тонн.

Ринок землі під сумнівом

Абсолютна більшість сільськогосподарських виробників виступають проти скасування мораторію на продаж землі в Україні. 56 відсотків аграріїв проти ринку землі як такого, ще 14 вважають, що ринок землі варто запроваджувати, але не зараз, і лише 13 відсотків опитаних підтримують ідею продажу земель сільгосппризначення в Україні.

Росіянам до смаку наша свинина

Росіянам до смаку наша свинина

За даними митної статистики, протягом чотирьох місяців 2015 року Україна експортувала 7,3 тисячі тонн свинини, переважну більшість якої було реалізовано до Російської Федерації. За перші чотири місяці цього року експорт м’яса свиней зріс у понад вісім разів порівняно з аналогічними показниками попереднього року.

Вівсянка як екзотика

За офіційними даними, рентабельність виробництва вівса в Україні у 2009-13 роках у середньому становила -0,1%. За розрахунками експертів асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», акумульований сільгосппідприємствами протягом цього періоду податок на додану вартість додавав 7 відсотків до рентабельності виробництва вівса.

Девальвація агросектору: пошук ресурсів

Українські сільгоспвиробники пережили тяжкий 2014 рік, проте проблеми цього року не полишають аграрний сектор та тільки продовжують накопичуватися. Координаційна рада Всеукраїнського аграрного форуму закликає сконцентрувати увагу вищого керівництва країни на вирішенні нагальних проблемних питань сектору, щоб не допустити занепаду галузі, банкрутства аграріїв і зменшення показників сільгоспвиробництва.

Джерело валюти

За даними Державної фіскальної служби України, у 2014 році було експортовано продукції сільського господарства на 16 ,7 млрд. доларів США, що на 1,8% менше, ніж торік. Імпорт зменшився на 25,8% — до 6,1 млрд. доларів США.

Податок не в руку

Напередодні нового року український парламент прийняв проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи) № 1578.

Обмізковуємо перспективи

Міжнародну конференцію «Ведення агробізнесу в Україні: перспективи 2015 року», організовану асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та агенцією AgriEvent, цього року підтримали Посольство Великої Британії в Україні та проект «Німецько-український агрополітичний діалог».