Денний і нічний «Дозор»

Денний і нічний «Дозор»

Львів. Центр міста. Гуркіт сповіщає про те, що вулицями пересувається військова техніка. У такий спосіб державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» разом iз державним концерном «Укроборонпром» продемонструвало вітчизняні зразки броньованої бойової техніки «Дозор».

Без мовних бар’єрів

Без мовних бар’єрів

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного тривають масштабні українсько-американські командно-штабні навчання із залученням військ «Репід Трайдент-2015». Цьогоріч зібралась рекордна кількість учасників — понад 1600 військовослужбовців iз 18 країн світу.

Під «градами» «вижив» лише березовий хрест

Під «градами» «вижив» лише березовий хрест

У селі Побєда Новоайдарського району Луганської області відкрилась каплиця Архістратига Михаїла. Її побудували на тому самому місці дислокації українських військ, яке було обстріляне на початку вересня 2014 року. Згоріло все, у тому числі й польова капличка, облаштована в одному з наметів 3-го батальйону територіальної оборони Львівщини. «Вижили» після обстрілу лише березовий хрест та вервички, що були рясно розкидані навколо...

Справжній полковник

Справжній полковник

Заступник начальника прес-служби Генштабу ЗСУ полковник Владислав Волошин дізнався про події на сході України чи не найпершим. І одразу попрямував на місце проведення антитерористичної операції. З першою штурмовою групою Владислав Васильович увійшов У Слов’янськ під час звільнення міста.

Під ПРЕСом війни

Під ПРЕСом війни

Керівник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Олександр Поронюк нещодавно повернувся зі сходу, де виконував обов’язки начальника прес-центру штабу АТО. За відмінну службу та бездоганну роботу в зоні проведення АТО йому було присвоєно звання полковника. Наша розмова розпочалась iще там, де посеред поля розташоване наметове містечко...

Близькі друзі здалеку

Близькі друзі здалеку

Міжнародний центр миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що поблизу Львова: прикриваючись «бронею» під надпотужну зливу вогню, курсанти атакували позиції «ворога». Група, яка зайняла оборону, зустріла противника нищівним вогнем. І хоча набої були холості, а у ролі гранат використовувалися вибухові пакети, «вбитих» та «поранених» було вдосталь з обох сторін.

Полковник Валентин Федичев: Росіяни передбачали, що лише полонених буде понад півтори тисячі, і це покажуть iз ганьбою на російських телеканалах

Полковник Валентин Федичев: Росіяни передбачали, що лише полонених буде понад півтори тисячі, і це покажуть iз ганьбою на російських телеканалах

Переді мною полковник Федичев Валентин Миколайович, заступник керівника штабу АТО. Донський козак iз діда-прадіда, він останнім виходив із блокованого Дебальцевого, подолавши 60 км до наших позицій і ледве не замерзнувши на 18-градусному морозі.

Храм у центрі війська

Храм у центрі війська

Народна мудрість каже, що в окопах атеїстів не буває. У доречності слів кореспондентка «УМ» змогла переконатися цими днями, коли побувала безпосередньо на місці проведення АТО. Начальник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України, підполковник Олександр Поронюк пригадує, як на початку 90-х років ленінські кімнати, призначені в часи СРСР для проведення дозвілля, почали перетворюватися на народознавчі світлиці.

«Корсари», «Скіфи», «Квітники»…

«Корсари», «Скіфи», «Квітники»…

Події на сході України сьогодні не сходять з перших шпальт світової преси. Серед інших дискусій, які розгораються в суспільстві, не останнім стоїть питання, а наскільки наше озброєння відповідає сучасним вимогам. І чи є якісь новітні розробки, здатні підвищити боєздатність армії та мінімізувати жертви?

Небесний патруль

Небесний патруль

В Україні розпочалася друга хвиля мобілізації на навчальні збори військовозобов’язаних громадян України. А ті громадяни, які з тих чи інших причин не беруть зброю до рук, хто чим може, допомагають воякам, і не лише словом, а й ділом: у Володимирі-Волинському все місто піднялося, щоб привести до бойового порядку 51-шу окрему механізовану танкову бригаду.