За реформи й проти сепаратизму

За реформи й проти сепаратизму

Обіцяти регіонам незалежність стало надзвичайно популярним виборчим прийомом. Проте майже всі, хто включає до своїх програм децентралізацію влади, навіть не замислюється над тим, що насправді означає це поняття. Натомість відповіді на питання пропонує «Сильна Україна» Сергія Тігіпка, яка декларує лише те, що може виконати.

«Сильна Україна» — за економічний патріотизм

«Сильна Україна» — за економічний патріотизм

Напередодні виборів політичні партії вкотре змагатимуться гаслами та обіцянками. Частина з них буде не реалістичною, частина — не нагальною. Обіцятимуть у стислі терміни підняти армію, заборонити (чи дозволити) ту чи іншу мову, повернути графу «національність» абощо. Найбільше піару буде, звісно, на війні. Але «Сильна Україна» думає передусім про мир.

Чорна мітка: «Леманн Тімбер» — «Святому Патріку»

Учора Міністерство закордонних справ України вустами свого речника Василя Кирилича піднесено рапортувало про звільнення чотирьох українських моряків корабля «Леманн Тімбер», який ще 28 травня захопили пірати біля узбережжя Сомалі. Всі живі й здорові настільки, що самі ведуть своє судно в бухту. Тим часом з іншого, західного, боку Африки, біля берегів Нігерії, двоє українських мореплавців потрапили до числа заручників, яких захопили на кораблі «Сент Патрік» нігерійці, яким компанія–власник судна заборгувала зарплатню.

Людина за бортом і на матрасі

Вітер, який здійнявся на південному березі Криму, приніс чимало сюрпризів не лише відпочивальникам, а й прикордонникам. Він, зокрема, «ініціював» порушення режиму державного кордону. За 4 кілометри від берега екіпажу корабля Морської охорони Державної прикордонної служби України «Григорій Гнатенко» довелося перехоплювати на воді «матрац дальнього плавання». Тест-драйв цього, як виявилося, швидкохідного надувного плавзасобу проводила у водах Чорного моря, в районі Алупки, громадянка України.

У Криму дощі й... ДТП

На крутих кримських дорогах сталася чергова автокатастрофа. На 80-му кілометрі траси Джанкой — Феодосія, біля села Польове, мікроавтобус «Івеко», що перевозив 25 мешканців Луганська, пішов на обгін трактора «К-750». На біду, 48-річний водій бусика не справився з кермуванням на слизькій від дощу трасі. У результаті мікроавтобус «заюлив» по зустрічній смузі і впав на лівий бік у кювет. Про це «УМ» розповів начальник Центру громадських зв'язків кримської ДАІ Віктор Плюхін.