«Залізна» сотня

01.09.2007
«Залізна» сотня

Ангела Меркель. №1.

Журнал «Форбс» оприлюднив свій традиційний щорічний список найвпливовіших жінок світу. Реєстр найпотужніших жінок було створено як своєрідну гендерну противагу сотні найвпливовіших людей світу, яку десятиліттями укладає «Форбс» і куди, за мізерним винятком, потрапляють одні чоловіки.

Отже, цьогоріч сотню «залізних леді» очолила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Фрау Меркель — «залізний канцлер», що вирізняється постійністю позицій, і у бест–реєстрі відомого часопису також: цю найпершу позицію вона тримала ще з минулого літа.

Другу сходинку у списку «Форбс» посіла віце–прем’єр уряду Китаю Ву І. Третя — також за представницею Азії, очільницею сингапурської компанії Temasek Holdings Ка Чинг. І лиш четвертою за шкалою впливовості на політику у світі та бізнесі стала чорношкіра держсекретар США Кондоліза Райс.

Щодо відомих для нашого широкого читача жінок, то в першу десятку потрапила Соня Ганді, удова прем’єр–міністра Раджива Ганді, італійка за походженням, котра цілковито присвятила себе Індії й віднедавна очолює партію «Індійський національний конгрес». Решту гарних місць у десятці «залізних леді» захопили представниці ділового світу.

Загалом добру половину списку складають американки (що й зрозуміло, адже «Форбс» — американський журнал). Хілларі Клінтон, дружина екс–президента США та кандидатка у президенти на виборах наступного року, посіла 25 місце у списку. На одну позицію її випередили дружина засновника комп’ютерної імперії «Майкрософт» Мелінда Гейтс. А ще на одну сходинку вище, тобто на 23–ому місці, — королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

Жінки, які стоять біля керма держави (за винятком уже названої канцлера Меркель), не є такими впливовими, як жінки, які віддалися великому бізнесу. Так, з–поміж президентів Мішель Баччелет, очільниця Чилі, займає 27 місце, Тар’я Халонен, президент Фінляндії, — 50–те, президент Філіппін Глорія Арройо — 51–ше, перша особа Ірландії Мері Макаліс — 58–ме. А фінішну стрічку рейтингу «Форбс» тримає у своїх руках президент Ліберії Еллен Джонсон–Сірліф.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>