Хто пізно встає...

21.08.2007

                Учора був останній день, коли партії та блоки могли висувати своїх кандидатів у народні депутати. Це крайній термін, коли ті політичні сили, котрим заманулося-таки взяти участь у перегонах, могли провести свої з'їзди. Найближчим часом Центрвиборчком розгляне реєстрацію «запізнілих» партій і блоків. Станом на вчорашній обід у ЦВК було зареєстровано 9 політичних сил: Партія регіонів, БЮТ, «НУНС», КПУ, СПУ, Блок Литвина, ПСПУ, «Свобода», Партія народної довіри.

* * *

                Учора, в останній день, свій з'їзд провело «Братство». Епатажні бійці Дмитра Корчинського дотримали слова і затвердили список, який складається винятково з людей, які перебувають у слідчих ізоляторах, на підписці про невиїзд або в розшуку. За повідомленням із сайту «Братства», перше місце у списку зайняв Олексій Кривенко, котрий, якщо вірити «корчистам», «вступився за дівчину, побив сина впливового чиновника». За ним — Валерій Гулій, який «торгував піратською відеопродукцією, податків не платив». Тощо.

                «Братство» ставить за мету привернути увагу громадськості до свавілля «силовиків» і неадекватного законодавства. Яким має бути адекватне? Дуже просто: «законів повинно бути рівно стільки, скільки можливо запам'ятати».

* * *

                У суботу офіційно було створено блок Вєрки Сердючки «За своїх!». До нього увійшли Ліберально-демократична партія, «Жінки України» та Комуністична партія трудящих. З'їзд пройшов у приміщенні планетарію. Делегатам показували зірки та планети. Але головної «зірки» — Андрія Данилка — вони так і не діждалися.

                Данилко вагається, чи варто починати цю гру з політичним блоком. Відповідаючи на запитання, чи зможе блок піти на вибори без артиста, лідер ЛДПУ Ігор Душин сказав, що «торгова марка «Вєрка Сердючка» належить театру Андрія Данилка, і право на використання бренду належить йому». Це означає: без згоди Данилка такого виборчого блоку не буде.

* * *

                Блок «КУЧМА» очолив «директор парламенту» часів Леоніда Даниловича, гострослівний багатій Олександр Волков. Той не говорив поганого про свого кумира навіть тоді, коли перейшов у табір «помаранчевих». А розчарувавшись у Тимошенко та Ющенку, тепер веде на вибори блок з партій «Союз» і «Центр». На з'їзді Волков звично багато лаявся. «Депутати ходять у «Луї Віттонах», а народ — у гандонах», — ще не найгостріші слова, що лунали у виступі політика.

                Другий у списку — член Вищої ради юстиції Олександр Задорожній. За ним — лідер «Союзу» Лев Миримський і керівник «Центру» Віктор Головко.

* * *

                Партію зелених поведе на вибори її лідер, бізнесмен і власник телеканалу «Тоніс» Володимир Костерін. Друга в списку — провідниця київських «зелених» Тетяна Кондратюк. Третій — правозахисник Семен Глузман. Колишній лідер ПЗУ Віталій Кононов — сьомий.

 • У Верховній Раді оголошено перерву

  Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>

 • Почати знизу

  Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>

 • Вiдставили до лiкарнi

  Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>

 • «УДАР» коліном

  Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>

 • Морозу відріжуть зв'язок,

  Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>