Держбезпека іде з-під ніг

Держбезпека іде з-під ніг

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Розгромною нарадою за підсумками комплексної перевірки — першої в історії білоруського КДБ — і завершилося (принаймні поки що) протистояння президента Лукашенка і грізної білоруської силової структури. Глава держави виніс «останнє китайське попередження» Комітету держбезпеки, що красномовно підтверджує: КДБ більше не є опертям президента. Крок необачний на тлі очевидного конфлікту Лукашенка з російським президентом Путiним, вважають експерти. Адже саме в нинішній ситуації, коли Росія не приховує своїх намірів «перекрити газовий краник», що є найкращим політичним шантажем, білоруський лідер повинен би подбати про максимально можливу консолідацію всіх своїх внутрішніх важелів, які ще можуть тримати країну під контролем. Однак Лукашенко напустився на КДБ iз неприкритою люттю, дозволивши трансляцію по всіх каналах своєї обвинувальної промови.

Ректор пішов на «посадку»

Ректор пішов на «посадку»

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Очевидно, в Білорусі настала криза влади, адже президент вдався знову до свого колись улюбленого прийому — боротьби з корупцією. Нагадаємо, що саме гучними обіцянками пересадити всіх злодіїв і користолюбців Олександр Лукашенко домігся свого часу статусу всенародного улюбленця. Схоже, тепер Лукашенко про свою звичку згадав по-справжньому і по-справжньому ж почав саджати. Отже, довгий список титулованих фінансистів і директорів, як не парадоксально, успішних білоруських підприємств поповнився наприкінці минулого року ще одним «посадовцем» — ректором Білоруського державного університету, — як їдко підмітив мій друг-викладач, найбільш проблематичного університету на околиці Європи.

Буш порадував емігрантів можливістю легалізації

Буш порадував емігрантів можливістю легалізації

Президент США Джордж Буш позавчора під час промови перед членами Конгресу та уряду, які підтримують емігрантів, закликав провести грунтовні зміни в еміграційному законодавстві з метою легалізувати статус мільйонів людей, які нелегально мешкають та працюють у США, та представив проект відповідної еміграційної реформи. Буш при цьому зазначив, що його пропозиції не означають безумовну амністію для всіх чужинців, які нелегально перебувають на території США. Мова лише про тих, які працюють, підіймають економіку, виконують роботу, за яку не хочуть братися американці.

Електронний бар'єр на кордоні США

Електронний бар'єр на кордоні США

Від 5 січня цього року в усіх 115 аеропортах США, що здійснюють міжнародні перевезення, та в 14 головних морських портах почала діяти програма безпеки US-VISIT. Відтепер усі іноземці, за деякими винятками, що завітають до Сполучених Штатів, повинні пройти так званий біометричний контроль: зробити миттєве цифрове фото і відсканувати відбитки вказівних пальців. «Після 11 вересня ми повинні бути пильними щодо можливих актів тероризму» — презентував нову програму секретар департаменту Внутрішньої безпеки Том Рідж. За попередніми підрахунками, 23 мільйони осіб з країн, де вимагається віза на в'їзд до США, змушені будуть пройти новий електронний контроль. Винятком стануть 28 країн, переважно європейських, а також Японія та Австралія. Своє незадоволення нерівними вимогами вже висловила Бразилія: там заявили, що американці також повинні «здавати» відбитки пальців та свої фото, якщо хочуть потрапити до їхньої країни.

Всі статті рубрики