Жертва патріотизму

Жертва патріотизму

Інтрига зберігалася більше тижня — чому все-таки росіяни не пустили до себе Петра Порошенка. Не хотілося вірити, що немстиві «старші брати» так відплачують нам за Жириновського із Затуліним, яких попросили з України на невизначений термін. Тож висловлювалися різні версії, зокрема депутата Поживанова, який запідозрив, що в такий спосіб злі спецслужби хочуть позбавити російських дітей українських цукерок. А скринька просто відчинялася...

Росія гризе Огризка

Росія гризе Огризка

Оголошення персонами нон-грата (або ж повідомлення через ЗМІ про це) стає практикою міждержавної політичної боротьби. Газета «Економіческіє Ізвєстія» повідомила, що в'їзд до Росії може бути заборонено екс-міністру закордонних справ України Борисові Тарасюку та в. о. міністра Володимиру Огризку. Така ініціатива, за даними видання, походить від ображеного депутата Держдуми, директора Інституту країн СНД Костянтина Затуліна, якого в Україні оголошено небажаною персоною. Але не все так просто, не особиста помста рухає цією темою, вважає Тарасюк.

Розігріємо «холодну війну»?

Розігріємо «холодну війну»?

Резонансна конференція, за іронією долі, відбулася у Мюнхені. Напередодні Другої світової війни саме у столиці Баварії вирішували долю Європи, зокрема здачу нацистській Німеччині Чехословаччини. Цього ж року в Мюнхені глави держав і високопосадовці з-понад 40 держав розважали світ розмовами на тему глобальної безпеки та геополітичної рівноваги. Але привiв у стан легкого політичного нокауту присутніх виступ президента Росії. Ця промова стала заявкою на нову «холодну війну».
Володимир Путін висловив чимало претензій, якщо не прихованих погроз, Сполученим Штатам і НАТО. Загалом дісталося усім світовим структурам, де Росія втрачає гегемонію, зрештою, можна сказати усім, крім ООН та Червоного Хреста. Світова преса не забарилася з реакцією, заряснівши заголовками на кшталт «Подих «холодної війни» або «Путін шокує європейців». Так, зокрема німецький Die Zeit зазначив, що Путін хоче відбудувати старий світовий лад, базований на світовій противазі СРСР та США. На переконання ж газети Die Welt, ці заяви врешті дозволили європейцям правильно зрозуміти хід мислення президента Росії.

Всі статті рубрики