15.12.2006
Біатлон

Третій етап Кубка світу через відсутність снігу у словацькому Осрблі вирішили провести в австрійському Хохфільцені — у тому ж місті, де кілька днів тому проходив і другий старт сезону. Цього разу представники України відзначилися не лише влучною стрільбою, а й швидким бігом. 29-річна Оксана Хвостенко з Чернігівщини в індивідуальній гонці на 15 км зуміла розбити всі 20 мішеней і прийшла на фініш третьою, відставши від переможниці, німкені Андреа Хенкель (45.27,7), на 1 хв. і 2 сек. Другою також стала представниця Німеччини — досвідчена Мартіна Глагов (+ 50,4). Обидві німкені припустилися по одному промаху. «Бронза» Хвостенко — перший подіум українців на Кубку світу за останній рік.

Чудовий результат — сьоме місце — показала й 20-річна сумчанка Валентина Семеренко, яка також відстрілялася чисто.

Лижі

В італійському Валь-д'Аосто відбувся четвертий етап Кубка світу, на якому гонщики змагалися класичним стилем. Серед жінок українка Валентина Шевченко на дистанції 10 км показала дев'ятий час (28.04,7), а призерками стали фінка Куйтунен (26.44,5), словенка Майдич (27.16,6) і ще одна представниця Фінляндії Саарінен (27.34,7).

У чоловічій гонці на 15 км наш Роман Лейбюк фінішував з 30-м часом (39.49,7). На п'єдестал піднялися норвежці Реннінг (39.05,0) і Хетланд та росіянин Дементьєв.

Чоловіки. Кубок виклику. Група D. «Млекарна Кунін» (Чехія) — «Дніпро» (Україна) — 74:78 (21:26, 18:16, 13:17, 22:19; Тімберлейк (18) — Іванов (22), Завацкас (18 +12 підборів), Кобзистий (11)).

Турнірне становище: «Дніпро» — 11 (6), «Млекарна Кунін» — 10 (6), «Холмен Норрчепінг», «Кефлавік» — 6 (5).

Гостьова перемога над головним конкурентом забезпечила дніпропетровцям перше місце в групі.

* * *

Головний тренер БК «Київ» Віктор Бережний разом зі своїм помічником Юрієм Шаповаловим подали у відставку після провалу команди на першому етапі Єврокубка ФІБА. До завтрашнього принципового двобою з маріупольським «Азовмашем» «вовків» готуватиме наставник збірної України й одночасно тренер «Києва» Віталій Лебединцев.

* * *

Єврокубок ФІБА. Перший груповий турнір. 6-й тур

Група D. «Шауляй» (Литва) — «Маккабі» (Рішон, Ізраїль) — 92:62, «Гравелін» (Франція) — «Жирона» (Іспанія) — 72:78.

Підсумкове становище: «Жирона» — 12, «Шауляй», «Гравелін», «Маккабі» — 8.

Відзнаки

У середу президент НОК Сергій Бубка вручив срібній призерці чемпіонату світу з сучасного п'ятиборства Тетяні Терещук нагороду як кращій спортсменці країни у листопаді. Крім того, стало відомо, що Всесвітній союз п'ятиборства назвав луганчанку кращою атлеткою 2006 року.