Вакцина проти агресії пухлини

Вакцина проти агресії пухлини

За останні сто років онкологічні хвороби «скакнули» з десятого місця на друге в рейтингу смертельно небезпечних болячок. Хірурги видаляють пухлини, але ракове захворювання не йде з організму остаточно, бо, як у зачаклованої гідри-чудовиська, на місці однієї відрубаної голови виростають десять нових. Тому й не вщухають суперечки вчених щодо способів зцілення онкохворих. Щоб зрозуміти запеклість боротьби із раком, варто звернути увагу на показник, до якого звертаються лікарі, аргументуючи успішність тих чи інших досліджень у цій галузі, — йдеться не про кількість вилікуваних пацієнтів, а про той період життя, який вдалося відвоювати для людини. «Протираковий препарат вважається суперефективним, якщо він підвищує час життя хворого на 5—7 відсотків порівняно з дією раніше вінайдених ліків», — розповідає доктор медичних наук Василь Чехун, директор Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології імені Ростислава Кавецького.

«Амазонки» повертають до життя

«Амазонки» повертають до життя

В Україні кожний рік рак діагнозують у близько 160—170 тисяч людей. За офіційними даними, кількість хворих коливається від 800 до 860 тисяч. Але якщо додати вірогідність невстановленого діагнозу чи неправильного (так, люди з сільської місцевості десятиліттями не проходять медичні обстеження і спокійно живуть, не знаючи про рак), то ця цифра сягає майже за мільйон.

«Невловима» болячка

«Невловима» болячка

Головний онколог Черкащини Віктор Парамонов закликає лікарів не писати в медичних картках того, що не відповідає дійсності. Це прозвучить дико, але нерідко за милозвучним записом у медичній картці «здоровий,» який так гріє душу після відвідин лікаря, у його господаря здоров'я є тільки на папері. Й такі випадки на Черкащині непоодинокі.
Цього року до Черкаського обласного онкологічного диспансеру поступила жінка, у якої хвороба була настільки запущеною, що не залишала їй шансів на життя. Це страшно, але медична картка хворої свідчила про регулярні медичні огляди й просто майоріла лікарськими висновками «здорова». Більше того, кажуть в облонкодиспансері, такі записи трапляються не тільки у картках простих хворих, а навіть у медичних працівників.

Всі статті рубрики