21.11.2006
Художня гімнастика

На фінальному турнірі Кубка світу, який відбувся в японському місті Міе, дві українські грації здобули шість медалей. Повний комплект нагород — у Наталії Годунко, яка виграла «золото» у вправі зі скакалкою, «срібло» — зі стрічкою і стала третьою з булавами. Ганна Безсонова отримала три «бронзи» — за скакалку, м'яч і стрічку. Три золоті нагороди в окремих вправах — в активі росіянки Віри Сесіної, яка й посіла підсумкове перше місце у багатоборстві. На другій і третій позиціях — Кабаєва (Росія) і Жукова (Білорусь), а наші дівчата в абсолюті зупинилися одразу під п'єдесталом: Безсонова — четверта, Годунко — п'ята.

У рамках командних змагань AEON Cup найкращою стала російська збірна під вивіскою «Газпром», наша Школа Дерюгіних — на другій позиції, бронза — у мінських динамівок.

Гандбол

Жіноча збірна України, послаблена відсутністю кількох провідних гравців, посіла четверте місце на Кубку світу. Цей комерційний турнір в Орхусі (Данія) наше керівництво розглядало як підготовчий етап перед київським Кубком Турчина та чемпіонатом Європи у Швеції, що стартує для українок 7 грудня.

Півфінали: Росія — Данія — 32:28, Румунія — Україна — 27:25 (14:11).

Матч за 3-тє місце: Данія — Україна — 24:20 (15:7).

Фінал: Росія — Румунія — 29:28 (13:15).

Саме росіянки, а також господарки-шведки та гандболістки Хорватії будуть нашими суперницями на ЧЄ-2006 у груповому турнірі попереднього етапу.

18-річний українець Олександр Долгополов створив сенсацію на найбільшому тенісному професійному турнірі в Україні — він пробився до півфіналу «Приватбанк оупен», обігравши у п'ятницю в 1/4 фіналу австрійця Стефана Коубека — 6:2, 6:4. У заключній грі цього раунду Бенджамін Беккер (Німеччина, 3) змусив зачохлити ракетку серба Віктора Троїцьки — 3:6, 7:5, 6:4.

Наступного дня у півфіналі нашому Сашкові забракло досвіду, щоб утримати перевагу в протистоянні з 63-ю ракеткою світу Беккером — 6:2, 4:6, 0:6. У другій парі Дмитро Турсунов (Росія, 1) переміг Джонатана Маррея (Велика Британія) — 6:3; 7:5.

У фінальному матчі найбільш рейтинговий тенісист турніру Турсунов (№22 у світі) підтвердив свій клас, здолавши Беккера з рахунком 7:6, 6:4. Саме росіянин отримав кубок переможця і чек на 18 тисяч доларів (загальний призовий фонд турніру — 125 тисяч).

У вирішальній зустрічі парного розряду порадувала глядачів наша пара: Сергій Стаховський/Орест Терещук (Україна) — Марко К'юдінеллі/Ловро Зовко (Швейцарія/Хорватія) — 6:4, 6:0.

* * *

Шанхай. Чоловічий турнір Masters Cup (чемпіонат світу; призовий фонд — 4 450 000 доларів)

Останній матч у «золотій» групі: Робредо (Іспанія, 6) — Блейк (США, 8) — 6:2, 3:6, 7:5.

Підсумкове становище: Блейк — 2 перемоги, Надаль (Іспанія) — 2, Давиденко (Росія) — 1, Робредо — 1.

Півфінали: Федерер (Швейцарія, 1) — Надаль (2) — 6:4, 7:5, Блейк — Налбандян (Аргентина, 7) — 6:4, 6:1.

Фінал: Федерер — Блейк — 6:0, 6:3, 6:4.

Роже Федерер утретє за останні чотири роки виграв підсумковий турнір сезону. Після перемоги в Шанхаї (12-ї у цьому році і 45-ї — у кар'єрі загалом) 25-річний швейцарець став першим тенісистом, який заробив за сезон понад 8 млн. доларів.

У півфіналі Роже здолав свого головного конкурента — другу ракетку світу, Рафаеля Надаля. А темношкірий американець Джеймс Блейк не дозволив Федереру поквитатися з аргентинцем Давідом Налбандяном, котрий обіграв лідера світового рейтингу в фіналі Masters Cup минулого року.

У фіналі парного розряду Бйоркман/Мирний (Швеція/Білорусь) здолали Ноулза/Нестора (Багами/Канада) — 6:2, 6:4.

Українська чоловіча суперліга. «Київ» — «Кривбас-баскет» — 100:53 (Печеров (20+10 підборів, Кравцов (16), Дозет, Дятловський (по 12), Швець, Грір (по 10) — Каребін, Корабльов, Борисенко (по 10)), «Пульсар» — «Львівська політехніка» — 96:92 (Скиданов (25), Дубнюк (20) — Гальонкін (22), Неухацький (16), Гілевич (15)), «Азовмаш» — «Будівельник» — 110:80 (Ель-Амін (27), Байрамович (16) — Брянцев (15), Балашов, Кравець (по 12)).

Турнірне становище: «Київ» — 20 (10 матчів), «Черкаські мавпи» — 16 (9), «Азовмаш» — 15 (8), «Хімік» — 15 (9), «Сумихімпром» — 14 (8), «Миколаїв» — 13 (8), «Дніпро» — 12 (8), «Будівельник» — 12 (9), «Кривбас-баскет», «Пульсар» — 10 (8), «Одеса» — 10 (9), «Львів. політехніка», «Політехнік-Харків» — 9 (8).

* * *

Кубок виклику. 2-й тур. Група D. «Кефлафік» (Ісландія) — «Дніпро» (Україна) — 96:97

(32:29, 22:22, 21:22, 21:24; Солту (25), Гуннарсон (23) — Коваль (21), Іванов (18), Кобзистий (15)).

Турнірне становище: «Млекарна Кунін» (Чехія), «Дніпро» — 4, «Норчепінг» (Швеція), «Кефлафік» — 2.

Шахи

Українець Руслан Пономарьов став переможцем супертурніру ХХ категорії «Меморіал Михайла Таля». У Москві змагалися десятеро гросмейстерів, і троє з них набрали по 5,5 очка у дев'яти турах — Пономарьов, угорець Петер Леко та вірменин Левон Аронян. Наш шахіст вийшов на першу позицію за додатковими показниками.

Після цього відбувся окремий бліц-турнір за участю 18 гросмейстерів. Пономарьов — лише п'ятий, а переміг індієць Ананд.