Цвинтар під соснами

Цвинтар під соснами

Цієї суботи в Биківнянському лісі перепоховали останки 817 людей, закатованих НКВС з 1937 до 1941 року в Києві. Тоді їх по кілька десятків безладно скидали до спільних ям, викопаних у піску, а тепер археологи з труднощами знаходять кістки і речі розстріляних, аби дізнатися про масштаби того злочину й поховати жертв енка-ведистiв по-людськи. Ексгумації проводять ще з радянських часів, коли величезний Биківнянський могильник пропаганда приписувала розcтрiлам, якi масово проводили тут начебто німецькi окупанти. А останні розкопки на цьому мiсцi проводили спільно українські та польські фахівці цього літа—на початку осені. Саме тоді й підняли останки людей, яких перепоховали 28 жовтня.

Ленін не завжди живий?

Ленін не завжди живий?

«Колекцію» пам'ятників вождю світового пролетаріату у відділі культури Нікопольської міськради вважають такою, що втратила «свою естетичну, ідеологічну та історичну значимість». А тому і винесли доцільність їх існування в місті на загальне обговорення. Щодо трьох з цих шедеврів, то і проблем начебто не повинно бути. Як пояснюють у Нікопольській міськраді, вони, виготовлені свого часу з гіпсу або бетону, фактично зруйнувалися від старості. До того ж пам'ятники розташовані на території нині приватизованих підприємств, господарі яких не переймаються заслугами Ілліча в історії України.

Голуб над Черкасами

Голуб над Черкасами

Черкащан знову порадував архієпископ Черкаський і Канівський Софроній: після зведення за його проектом у Першотравневому парку обласного центру величного Свято-Михайлівського собору, владика розпочав будувати тут найвищу в Україні дзвіницю. Така ідея виникла у владики минулого року перед Різдвом. За задумом архітектора, у ролі якого виступив сам архієпископ Софроній, дзвіницю збудують у вигляді голуба, і здійматиметься вона в небо більш ніж на 100 метрів.

Справа власкора: помста силовиків?

Справа власкора: помста силовиків?

«Інститут масової інформації неодноразово заявляв, що рівень розкриття справ проти журналістів залишається критично низьким: винних не називають, і, відповідно, жодного покарання вони не несуть... Вельми часто правоохоронні структури діють як активні учасники конфліктів із пресою. Доволі показовою у цьому сенсі є справа журналіста Андрія Багнюка», — йдеться на сайті ІМІ.

Всі статті рубрики