Чорна середа українського щита

08.09.2006

Чудова гра Володимира Гуртового не врятувала Україну від поразки. (Фото Володимира СТАДНИКА.)

Позавчора українські «гуллівери» зустрічалися з головним претендентом на перемогу у нашій відбірковій групі — збірною Польщі. Оновлена команда Віталія Лебединцева у місті Староград-Гданський поступилася господарям за всіма статтями і зазнала таким чином уже другої виїзної поразки.

У першій чверті «синьо-жовті» дозволили полякам зробити потужний спурт 16:2 (!), а надолужити прогаяне хоча і намагалися, не зуміли. Більше того, у третій 10-хвилинці гості набрали лише дев'ять очок. Щось подібне намічалося й у домашньому матчі українців проти шведів, коли за вісім хвилин тієї ж третьої чверті ми набрали п'ять очок, причому всі ці пункти були на рахунку Ліщука зі штрафних.

Позавчора, «проспавши» черговий ривок суперників (9:0), наша команда визнала свою капітуляцію. Процент влучання з-за триочкової лінії (лише 10,5) викликав би жах у будь-якого тренера, натомість поляки закинули половину своїх «трюльників». Підсумок — «мінус 16».

Тепер претендувати на перше місце в групі збірній Україні фактично нереально — чекати похибок від поляків у наступних матчах не доводиться, але залишається шанс посісти друге місце й продовжити боротьбу за вихід до фінальної частини чемпіонату Європи.

Четвертий матч відбору збірна України проведе завтра у київському Палаці спорту о 19.15. Суперник — команда Болгарії. Нам украй потрібен реванш за виїзну поразку.

* * *

Невдало зіграла минулої середи й наша жіноча збірна. У столичному спорткомплексі «Меридіан» українки поступилися команді Туреччини. Активні й результативні дії центрової Олени Крикуненко, яка провела на майданчику 39 із 40 хвилин гри, не знайшли належної підтримки у її партнерок, а суперниці спіймали свою гру й закидали майже все.

Чемпіонат Європи-2007.

Відбіркові турніри

Чоловіки

Група А. Польща — Україна — 74:58 (26:18, 17:17, 20:9, 11:14; Войчик (24+6 підборів), Плута (13) — Гуртовий (18+5 підборів + 3 перехоплення), Ліщук (10+6 підборів + 7 втрат), Скутельник (8), Дроздов (6+6 підборів)).

Турнірне становище: Польща — 6, Болгарія, Швеція, Україна — 4.

Група В. Македонія — Боснія і Герцеговина — 81:77, Ізраїль — Португалія — 61:67.

Турнірне становище: Португалія — 6, Македонія — 5, Ізраїль — 4, Боснія і Герцеговина — 3.

Група С. Росія — Чехія — 104:81, Бельгія — Угорщина — 59:73.

Турнірне становище: Росія, Чехія — 5, Угорщина, Бельгія — 4.

Група D. Хорватія — Естонія — 76:47, Данія — Латвія — 74:90.

Турнірне становище: Хорватія — 6, Латвія — 5, Естонія — 4, Данія — 3.

Жінки

Група В. Ізраїль — Словенія — 59:79, Україна — Туреччина — 59:70 (14:23, 17:20, 16:15, 12:12; Крикуненко (26+17 підборів), Савіна (10) — Хорасан (20), Тунглуер, Кімячиоглу (по 19)).