«Кидок» по-донецьки

12.08.2006
«Кидок» по-донецьки

Микола Азаров потроху стає всесильним. (Фото Укрінформ.)

      Багатьом представникам владного олiмпу було вiдомо, що в пакет додаткових  неофiцiйних  домовленостей між Президентом Віктором Ющенком та кандидатом у прем'єр-міністри Віктором Януковичем входив такий пункт: посада голови Державної податкової адміністрації залишається квотою Ющенка. Попри те, що «Регіони» забирають собі економічний і фінансовий блоки уряду фактично повністю,  керівником ДПА  мав би залишитися давній соратник В.Ю. ще з агробанку «Україна» та НБУ Олександр Кірєєв.

      Однак уже того ж дня, як Ющенко відбув на відпочинок до Криму, «донецькі» порушили угоду. Новий перший віце-прем'єр, він же міністр фінансів Микола Азаров підготував постанову про призначення на податкову власної креатури, приїхав до Кірєєва й поставив його перед фактом. Для Олександра Івановича це було неабиякою несподіванкою, і писати заяву про звільнення за власним бажанням, як йому було запропоновано, Кірєєв спочатку відмовився. Але тиск не припинявся, і «ющенківському» посадовцеві довелося здатися. «Я чекав і думав, що, можливо, не виконав свої обов'язки. Але, якщо ухвалено таке рішення, його потрібно виконати. З чого починали, те й продовжується», — сказав Олександр Кірєєв в інтерв'ю газеті «Коммерсант-Украина».

      Тож учора в обід Азаров представив колективу ДПА нового голову — Анатолія Брезвіна. Це ще один «повертанець» із часів «кучмізму» та «Януковича-1». З 1996 року і до перемоги Майдану він керував податковою м. Києва, а з 1997-го був за сумісництвом ще й заступником голови ДПАУ.

      Представляючи нового голову податкового відомства і прощаючись зі старим, Микола Азаров заявив, що претензій до Кірєєва в нього немає, але така справа – прийшла нова урядова команда, яка хоче реалізувати власну податкову політику. Саме на цьому місці багато хто згадав ті репресії, якими відзначалася податкова часів керівництва нею самого пана Азарова в 1996—2002 роках, а також у час його головування в Мінфіні у 2002—2004-му. Як видно, тепер Микола Янович вибудовує ще потужнішу силову структуру з вірних йому людей, ніж до Помаранчевої революції.

      ...А Кірєєву, як повідомили «УМ» у прес-службі ДПАУ, Азаров подякував, подарував квіти й дорогу ручку «Паркер».

 

ДО РЕЧІ

      Ці дні відзначаються цілою зливою постанов про призначення кадрів «нової влади». Так, першим заступником міністра фінансів призначений старий знайомий по «дореволюційних» часах Вадим Копилов (заступник глави Мінфіну, коли ним керував «Азаров-1», та екс-голова «Нафтогазу»). Офіційний сайт Мінпаливенерго підтверджує інформацію про призначення екс-«губернатора» Донеччини Вадима Чупруна першим заступником міністра палива й енергетики. Крім того, як повідомило УНІАНу поінформоване джерело в уряді, новими заступниками «паливного» міністра Бойка призначені також його колега по блоку «Не так!» Юлій Іоффе, Олексій Шеберстов та Юрій Коврижкін, а серед колишніх заступників посаду зберіг лише Сергій Тітенко.

      Держказначейство очолив Сергій Харченко, який працював на посаді заступника міністра фінансів із серпня 2004-го по березень 2005 року; з цієї посади звільнений Олександр Шлапак.

      Прем'єр-міністр Віктор Янукович оголосив на позавчорашній прес-конференції, що доручив міністрам обов'язково провести бесіди з тими людьми, які звільняються з урядових структур, і зайнятися обов'язковим їх працевлаштуванням. «Усі мають зробити висновки з помилок минулого періоду», — каже Янукович. Також він заявив про намір оптимізувати структуру Кабінету Міністрів для забезпечення ефективної взаємодії з Верховною Радою і Президентом у нових умовах набуття чинності конституційною реформою.

 • Почати знизу

  Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>

 • Вiдставили до лiкарнi

  Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>

 • «УДАР» коліном

  Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>

 • Морозу відріжуть зв'язок,

  Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>