Кана. Кривавий «фестиваль»

Кана. Кривавий «фестиваль»

Більше 60 вбитих, серед яких 37 дітей — такий результат бомбардування ізраїльською авіацією у неділю вранці села Кана на півдні Лівану. Решта жертв здебільшого жінки. Рятувальні загони продовжують розбирати руїни, на які перетворилося село. Свідки наголошують, що в підвалі триповерхового будинку, в який влучила ізраїльська ракета, переховувалися понад 100 цивільних мешканців села. Журналісти Бі-Бі-Сі повідомляють із місця події, що родичі загиблих кричали на місці влаштованої євреями бійні від безсилля, розпачу та гніву. Ліванські ЗМІ повідомляють, що обстріл села Кана та сусіднього Айтіт тривав із землі, моря та повітря впродовж кількох годин. Речник ізраїльської армії, а пізніше і високі представники Ізраїлю цинічно стверджують, що відповідальність за масову загибель цивільних несе винятково організація «Хезболла», оскільки саме з території цього села був помічений запуск ракети в напрямку території Ізраїлю.

Українці поїдуть у Ліван,

Українці поїдуть у Ліван,

МЗС України вивчає можливі формати для присутності в міжнародних силах із підтримки миру на півдні Лівану, якщо, звісно, ООН ухвалить рішення про спрямування миротворців у цю «гарячу точку». Повідомляючи про це з посиланням на прес-службу МЗС, агенція «Ліга» припускає, що українці можуть взяти участь як у контингенті під егідою Об'єднаних Націй (так звані «блакитні шоломи»), так і в багатонаціональному контингенті під мандатом Радбезу ООН, що можуть діяти під командуванням НАТО або ЄС.

Хто в Росії екстреміст?

Хто в Росії екстреміст?

Президент Росії Володимир Путін минулої п'ятниці підписав федеральний закон, яким вносяться поправки до раніше прийнятого Закону «Про протидію екстремістській діяльності». Як повідомляє агенція «Інтерфакс», указом розширюється російське розуміння слова «екстремізм». Відтепер, наприклад, екстремістською діяльністю будуть вважатися публічна критика чиновників різних рангів та звинувачення депутатів і міністрів у корупції. Противники закону вважають, що закон скерований проти опозиції, свободи слова та засадничих громадянських прав. За їхніми словами, закон не допоможе боротися зі справжнім екстремізмом, а його головним завданням є боротьба з політичними противниками Кремля.

Григорій Явлінський: У путінській Росії — «демократія», але «інша»

Григорій Явлінський: У путінській Росії — «демократія», але «інша»

Попри нинішнє політичне роздоріжжя, на думку Григорія Явлінського, українська ситуація все одно здоровіша, ніж російська, хоча українцям і не вдалося роз'єднати бізнес та політику. А саме це, за словами російського ліберала, мусило би стати запорукою успіху.
Україну Явлінський знає не з чуток — він народився і виріс у Львові. Він визнає Львів «малою батьківщиною», каже, що розуміє це місто і знає тут кожен камінь. Раз на рік він неодмінно приїздить до Львова, адже тут живе його брат і поховані батьки. Явлінський готовий особисто прислужитися українсько-російському порозумінню. Проблема наразі в одному — людина з таким способом мислення не є президентом Росії.

Всі статті рубрики