Григір Орлик,

Григір Орлик,

Нещодавно в Парижі побачило світ цікаве дослідження Gregoire Orlyk. Un cosaque ukrainien au service de Louis XV («Григорій Орлик. Український козак на службі Людовіка XV»). Вихід подібних книжок у Франції — велика рідкість. А постать Григора Орлика, сина гетьмана Правобережної України, соратника Івана Мазепи Пилипа Орлика, сама по собі є важливою як для історії України, так і для українсько-французьких взаємин у XVIII столітті, оскільки більша частина життя Григора Орлика була пов'язана з Францією. До речі, Мазепа був його хрещеним батьком.

Туризм по кістках

Туризм по кістках

Оскільки все більше закордонних туристів відвідують місце смерті Пол Пота, комуністичного тирана Камбоджі та лідера червоних кхмерів, за роки правління яких було вбито приблизно два мільйони камбоджійців, то місцева влада збирається перетворити могилу на туристичний атракціон. 73-річний Пол Пот помер 1998 року в джунглях, неподалік села Англонг Венг, біля кордону з Таїландом. Таким чином він уник суду за геноцид. Тіло диктатора було піддане кремації на горі сміття, зокрема автомобільних шин, просто в будиночку, де він переховувався у джунглях. Загалом, диктатор мав у цьому регіоні 38 криївок, тому туристичний маршрут «шляхами Пол Пота» буде охоплювати також частину з них.

Сталін оживає

Сталін оживає

Відкриття музею Сталіна на Мамаєвому кургані відбудеться у травні. Це було обіцяно 18 квітня ветеранам Волгограда, Москви та інших регіонів Росії, які прибули на науково-практичну конференцію з військово-патріотичного виховання, що проходила у Волгоградському педагогічному університеті. Учасниця Сталінградської битви Марія Рохліна заявила під час конференції, що «коли у Москві дізналися про музей Сталіна, то вибух радості був таким, як у День перемоги».

Всі статті рубрики