«Більшовиків» поменшало на одну групу

«Більшовиків» поменшало на одну групу

Учора спікер парламенту Володимир Литвин оголосив, що фракція «Регіони України» Раїси Богатирьової та група «Європейський вибір» Володимира Пєхоти об'єдналися в одну фракцію. Про такий намір члени цих політичних сил заявляли ще в травні минулого року. Воно й не дивно: до «Європейського вибору» входило чимало нардепів, що належали до «донецької» Партії регіонів Януковича (приміром, лідер групи Володимир Пєхота). Нова фракція називатиметься «Регіони України». Водночас нардепи прийняли рішення, що об'єднання проводитиметься не шляхом переливання одних парламентаріїв в іншу фракцію, а через реорганізацію. Відтак співголовами «Регiонiв України» стануть і Пєхота, і Богатирьова, а їх попереднє представництво в органах Верховної Ради та коалiцiйному урядi зберігатиметься.

«День журналістики» у Радi

«День журналістики» у Радi

Учора парламентарії обговорили низку законопроектів та пропозицій, що стосуються змін в українському медіа-просторі. Либонь найпомітнішим із прийнятих рішень стала постанова про перевірку виконання Національною телекомпанією України вимог законодавства з використання бюджетних засобів і ведення фінансово-господарської діяльності. Простіше кажучи, нардепи збираються перевірити те, як НТКУ у своїй діяльності розпоряджається грішми платників податків. За словами голови парламентського інформаційного комітету Миколи Томенка, «мільйонні кошти», які надходять від реклами на Першому Національному, витрачаються компанією не за призначенням, хоча працівники НТКУ постійно критикують депутатів за недофінансування своєї організації. За постановою, у парламенті з представників усіх фракцій буде укомплектовано комісію, згодом вона зачитає звіт за результатами перевірки.

ЄЕПнемось на одну п'яту бюджету!

ЄЕПнемось на одну п'яту бюджету!

Хоча від дня підписання в Ялті президентами України, Російської Федерації, Білорусі та Казахстану угоди про створення Єдиного економічного простору минуло вже кілька місяців, наша влада до цього часу не здійснила фінансово-економічного обгрунтування зиску від вступу України в ЄЕП. Водночас, за словами голови парламентського Комітету з питань євроатлантичної інтеграції і голови Народного руху Бориса Тарасюка, цим обгрунтуванням зайнявся міністр економіки в уряді Прем'єра Леоніда Кучми Володимир Лановий. За його підрахунками, «від входження до ЄЕП український бюджет щорічно втрачатиме 6-12 мільярдів гривень, а наші підприємства не отримають прибуток від 12 до 20 мільярдів гривень», — заявив Борис Тарасюк на прес-конференції у Львові.

Інтернет-правда та інтернет-кривда

Інтернет-правда та інтернет-кривда

Ухвалений Верховною Радою цього вівторка в першому читанні Закон «Про діяльність у сфері інформатизації», що його запропонував уряд, журналісти розцінили як наступ на «останню барикаду» вільного слова. Незалежних газет у державі, вважай, не залишилося, тих, які відстоюють опозиційну до влади позицію, можна перерахувати на двох п'ятірнях. Більшість друкованих видань і фактично весь телепростір підконтрольні їхнім власникам, які створюють фінансовий фундамент першим персонам з вулиці Банкової. Власне, за останні 2-3 роки єдиним полем, де ще не випасали цензуру та куди не запускали інші форми тиску на свободу висловлювання, були інтернет-видання.

Всі статті рубрики