Перемога з різницею в мікроінфаркт

19.01.2006

За сербсько-хорватським протистоянням Кецмана й Мільковича у Києві спостерігає грецький тренер Кациракіс. (Олександра ПРИХОДЬКА.)

Пан або пропав — під таким девізом для обох суперників проходила позавчора дуель у столичному Палаці спорту між БК «Київ» і санкт-петербурзьким «Динамо». Адже перед цим обидві команди на другому етапі Кубка Європи зазнали по дві поразки, і третій «бублик» фактично означав для них виліт з турніру. Вболівальники ще не встигли забути попередні зустрічі киян із пітерцями. Навесні, у фіналі минулорічної Євроліги ФІБА, росіяни переграли «вовків», але саме підопічні Паскуале нещодавно перервали вражаючу переможну серію «Динамо» в єврокубках, що складалася з 26 матчів.

Ледве гра розпочалася, як судді її зупинили, бо ніяк не хотіло працювати належним чином кольорове табло. Налаштування диво-техніки відібрало хвилин 15. Подібне вже ставалося у зустрічі киян з німецьким «Телекомом» — тоді ФІБА оштрафувала київський клуб на дві тисячі євро. Так буде й цього разу? Після поновлення гри «Динамо» пішло у відрив, тоді як після кидків господарів м'яч ніяк не хотів влучати у кошик. У першій половині зустрічі жодна з восьми триочкових спроб «беків» цілі не досягла.

У третій чверті «Київ» нарешті спіймав свою гру: «прорізався» кидок у американця Гріра, стали забивати сербські снайпери Кецман і Ніколич. Легіон господарів, оберігаючи свій кошик, вдало застосував зонний захист, що створило пітерцям проблеми. І з часом відставання киян у десять очок (28:38) перетворилося на перевагу у шість — 60:54.

І знову «жовто-зелені» «потішили» глядачів наднапруженою кінцівкою. За рахунку 63:61 на користь господарів і за 1,7 секунди до завершення матчу Лончар не влучає зі штрафного і... вирішує не забивати другий. Пітерський американець Маккарті підхоплює м'яч і зі своєї половини майданчика кидає його в напрямi кошика «Києва». На щастя, помаранчева куля одночасно iз сиреною вдарилася у дужку кільця й вилетіла в поле. Що було б, якби Маккарті влучив, не хочеться й думати. Мабуть, у повному Палаці спорту медики зафіксували б не один інфаркт.

А от хто був, здається, на межі зриву, так це грецький наставник гостей Фоцис Кациракіс. На його тлі емоції «нашого» італійця Паскуале здавалися дитячим белькотінням. До речі, за грою спостерігав один із тренерів футбольної збірної України Андрій Баль, а своїх сербських земляків-баскетболістів прийшов підтримати травмований футболіст «Динамо» Горан Гавранчич. Здається, інтерв'ю у нього брали не менше, ніж в учасників дійства.

* * *

Не менш драматичним вийшов і двобій маріупольського «Азовмаша» з іспанським «Ховентудом». Упродовж матчу «терези» рахунку схилялися то на бік чемпіона України, то на користь барселонської команди. Підопічні Рімаса Гірскіса чудово провели другу чверть, але провалили третю, набравши в ній усього 9 очок.

Ще за півтори хвилини до фіналу драматичного поєдинку гості були попереду — 74:75, але «Азовмаш» видав чудовий спурт (відзначилися Ель-Амін і Казлаускас) і здобув перемогу, таку необхідну для подальшої ходи Європою.

Чоловіки. Кубок Європи ФІБА.

Другий раунд. 4-й тур

Група І: «Київ» — «Динамо» (СПб, Росія) — 63:61 (12:19, 16:15, 20:12, 15:15; Ніколич (15), Кецман (13), Грір (12) — Мількович (15), Міддлтон (10)). Матч «Німбурк» (Чехія) — «Фенербахче» (Туреччина) відбувся вчора ввечері.

Турнірне становище: «Фенербахче» — 6 (3), «Київ» — 6 (4), «Динамо» — 5 (4), «Німбурк» — 4 (3).

Група L: «Азовмаш» (Маріуполь) — «Ховентуд» (Іспанія) — 83:75 (22:22, 31:17, 9:24, 21:12; Ель-Амін (19),Берич (14), Ліщук (11 + 7 підборів + 3 передачі) — Мумбру (16), Бартон (15)), АЕЛ (Кіпр) — «Хімки» (Росія) — 82:91.

Турнірне становище: «Хімки», «Азовмаш» — 7, «Ховентуд» — 6, АЕЛ — 4.