Після історичного виступу на «Ролан Гарросі»: Марта Костюк демонструє яскраві успіхи на Уїмблдоні

08.07.2026
Після історичного виступу на «Ролан Гарросі»: Марта Костюк демонструє яскраві успіхи на Уїмблдоні

На Уїмблдоні-2026 Марта Костюк демонструє свою найкращу в кар’єрі гру. (Фото з сайта suspilne.media.)

Трав’яний «шолом» — унікальна подія в світі тенісу та житті кожного тенісиста й тенісистки.
 
Уїмблдон особливий настільки, що саме тут через чотири роки після завершення кар’єри вирішила знову повернутися до змагань іменита Серена Уїльямс.
 
Наскільки Уїмблдон особливий, такою ж мірою він і непередбачуваний. Тут завжди є напрочуд багато місця для гучних сенсацій.
 
А цього року вони розпочалися від самого старту турніру.
 
До числа таких можна віднести стартову поразку восьмої сіяної, українки Еліни Світоліної своїй співвітчизниці Дар’ї Снігур.
 
Уперше за вісім років найтитулованішій тенісистці України не вдалося подолати перше коло Уїмблдону.
 
«Думаю, я просто трохи була не там. Є кілька причин, які вплинули на мій виступ”, — зізналася Світоліна.
 
За її словами, трав’яне покриття дуже вимогливе, і коли немає 100-відсоткової готовності, трапляються неочікувані поразки.
 
А після напруженого ґрунтового сезону Еліна відчувала накопичену втому.
 
«Зараз для мене важливо відновитися й добре підійти до американської частини сезону», — сказала перша ракетка України.
 
Разом з тим для Дар’ї Снігур Уїмблдон – це один з найулюбленіших турнірів. І тут цього року вона встановила особистий рекорд, вперше дійшовши до третього кола.
 
Дуже близькою вона була до зустрічі в 1/8 фіналу з Мартою Костюк, але відбутися українському дербі завадила американка Ешлі Крюгер.
 
На цьогорічному Уїмблдоні в основі одиночного жіночого розряду було сім українок. Проте одразу четверо з них — Світоліна, Стародубцева, Олійникова та Калініна – програли на старті. Ястремська дісталася другого кола. Снігур дійшла до третього раунду.
 
А найкращий результат поміж українських тенісисток тут демонструє Костюк. Із кожною новою перемогою вона переписує власну історію на кортах всеанглійського клубу лаун-тенісу і крокету. «Не можу повірити, що вийшла до чвертьфіналу Уїмблдону», — сказала після перемоги над Крюгер в четвертому колі Марта.
 
Її попереднім рекордом на трав’яному «шоломі» був третій раунд. Нині ж друга ракетка України та 13-та тенісистка рейтингу WTA має піднесений настрій і готова, як і на цьогорічному «Ролан Гарросі», знову здивувати тенісний світ високим результатом.
 
Утім Марта наголошує: «Зараз я намагаюся не фокусуватися на результаті, а на тому, що саме хочу робити на корті. Я дійсно зосереджувалася тільки на тому, щоб вийти на корт, постаратися зробити все можливе і подивитися, як усе складеться».
 
У чвертьфіналі на українську тенісистку чекає зустріч з італійкою Жасмін Паоліні (17-а ракетка світу), котра вибила з розіграшу минулорічну чемпіонку Уїмблдону, третю тенісистку світового рейтингу, польку Ігу Швьонтек.
 
Так само вибула з розіграшу й перша сіяна, Аріна Соболенко. Після поразки в 1/8 фіналу японці Наомі Осаці, вона заявила, що «хоче напитися так, щоб до безпам’ятства». До речі, програла в першому колі й 44-річна Серена Уїльямс. А отримана в матчі травма не дозволила їй зіграти з сестрою Вінус у парному турнірі.
 
Ну, а Марта Костюк завдяки своїй переможній ході на зелених кортах у передмісті Лондона знову перебуває в числі головних претендентів на «шолом». Історичний півфінал цьогорічного «Ролан Гарросу» проти Андрєєвої став для українки безцінним надбанням.
 
Знаковим для Марти є й чвертьфінал Уїмблдону. «Я вже виконала тут хорошу роботу. Я дуже задоволена своїм прогресом на траві й загалом тим, як почуваюся на корті», — зазначила Костюк. 
 
Вона наголошує, що тепер трохи по-іншому сприймає теніс. «Я вже говорила про це в Парижі: змінити старі звички й реакції було найважчим, що мені коли-небудь доводилося зробити. Для мене грати в теніс набагато легше, ніж проходити цей шлях, адже на це потрібно значно більше часу, значно більше роботи й набагато глибше усвідомлення себе. Я виконала дуже глибоку внутрішню роботу, щоб зрозуміти себе на базовому людському рівні, зрозуміти, звідки походить моя цінність як людини», — зазначила Костюк.