Після першого бар'єра — зі щитом

24.11.2005

Киянин Ратко Варда відправляє чергові два очки в кошик німців. (Фото ФІБА-Європа.)

Черговий тур турніру кращих команд Європи, що виступають під егідою Міжнародної федерації баскетболу (ФІБА), приніс українським прихильникам гри з помаранчевим м'ячем позитивні емоції. Звісно, більше нас хвилювала доля віце-чемпіона країни — маріупольського «Азовмашу», адже БК «Київ» уже забезпечив собі одне з двох перших місць у групі.

Підопічні Рімаса Гірскіса відбули до Румунії, в Плоєшті, на двобій із переможцем Кубку ФІБА минулого сезону, натхненні розгромом принципових суперників зі столиці у першості України. Гарний настрій і стартовий запал уже в дебюті матчу проти «Асесофту» допомогли маріупольцям фактично «змести» господарів iз майданчика, попри палку підтримку двох тисяч фанів. Рахунок 47:28 на користь української команди після першої половини зустрічі зіграв з нею поганий жарт, і, розслабившись, азовці здали третю чверть. Але вихід Сергія Ліщука, який набрав шість пунктів поспіль, та вдалі триочкові кидки литовця Казлаускаса повернули перевагу на бік гостей. Маріупольці достроково посіли другий рядок таблиці й забезпечили собі вихід до наступного етапу змагань.

Кияни ж у зустрічі з німецьким «Телекомом» не мали жодної турнірної мотивації. Схоже, боляче вдарила по «беках» суботня поразка «Азовмашу», а тут ще й початок поєдинку з боннським «Телекомом» затримався, що розхолодило команду Ренато Паскуале.

Цікаво, що у стартових п'ятірках українського й німецького клубів не було жодного німця чи українця. Без травмованого Гріра «жовто-зелені» спочатку виглядали слабенько, відпустивши суперників у 6-очковий відрив (11:17). У захисті під щитами не виглядав непрохідним сербський гігант Варда, у нападі ж — Ніколич, Лончар та Джонс, котрий минулого сезону грав у НБА за «Орландо», грішили неточними кидками. «Прокинулися» кияни під заклики емоційного італійського наставника лише наприкінці другої чверті. Отримавши прочухана в перерві, вже в третьому періоді «вовки» розставили всі крапки над «і».

В останньому матчі першого етапу «Київ» наступного вівторка прийматиме вдома принципового суперника — російський «Локомотив». Наразі ростовці — єдиний колектив, що зумів обіграти клуб Олександра Волкова в Кубку Європи цього сезону.

Чоловіки. Кубок Європи ФІБА. 5-й тур

Група А

«Асесофт Плоєшті» (Румунія) — «Азовмаш» (Маріуполь) — 69:77 (14:21, 14:26, 22:9, 19:21; Очоколич (21), Нвосу (17) — Казлаускас (15), Ель-Амін (14), Скутельник (11))

«Динамо» (СПб, Росія) — «Шоле» (Франція) — 86:57

Турнірне становище: «Динамо» — 10, «Азовмаш» — 8, «Асесофт», «Шоле» — 6.

Група G

«Київ» — «Телеком» (Бонн, Німеччина) — 78:57 (13:17, 21:12, 29:14, 15:14; Варда (14+6 підборів), Луковськи (13+6 передач), Лебедєв (11) — Келечевич, Колодзевськи (по 11))

«Локомотив» (Р, Росія) — «Баронс» (Латвія) — 76:68

Турнірне становище: «Локомотив» — 10, «Київ» — 9, «Баронс» — 6, «Телеком» — 5.