Майдан навпіл із Вітренко?

Майдан навпіл із Вітренко?

1300 міліціонерів сьогодні — в День свободи — забезпечуватимуть правопорядок у центрі Києва. Заходи безпеки буде посилено, але, повідомив напередодні начальник київської міліції Вiталiй Ярема, це не перешкоджатиме вільному просуванню демонстрантів по Майдану та Хрещатику. Рух автомобілів у центрі Києва з 10-ї ранку до 10-ї вечора буде перекрито.

Із «болгарками» на владу

Із «болгарками» на владу

Учора на Банковій спостерігалося певне дежа-вю — як і рік тому, Адміністрацію Президента від революціонерів охороняли до десятка рядів правоохоронців із касками. Однак різниця полягала в тому, що по той бік барикад сиділи не представники влади Кучми, а обрана тими ж революціонерами влада Ющенка. Окрім того, обличчя правоохоронців у порівнянні з минулорічними подіями були набагато добрішими, і багато хто з них навіть усміхався, сприймаючи цю акцію як передвиборчий піар. Рівно за рік після початку Помаранчевої революції члени тепер уже партії «Пора» прийшли під президентський секретаріат, щоб вимагати від влади пропустити прихильників демократичних цінностей на площу перед ним.

Операція «Самоочистка»

Операція «Самоочистка»

Партія «Народний союз «Наша Україна» минулої п'ятниці зробила вагому заявку на підвищення свого рейтингу та взагалі перебудову політичного ландшафту України, що склався після початку вересня. По-перше, рада НСНУ, за порадою лідера — Віктора Ющенка, — обрала новий склад президії, і в ньому, за великим рахунком, немає людей, на яких висять гирі «корупційного скандалу». Найодіозніша постать у «Нашій Україна» — Петро Порошенко — сам відмовився від входження у президію, яку вважають прообразом верхівки виборчого партсписку. Загалом до керівного органу НСНУ одностайно обрано сімох чоловіків: Романа Безсмертного, Юрія Єханурова, Бориса Беспалого, Івана Васюника, Миколу Катеринчука, Миколу Мартиненка та Павла Жебрівського.

Микола Томенко: Ми блокуємося тільки один з одним — і в жодному разі не з Партією регіонів та КПУ!

Микола Томенко: Ми блокуємося тільки один з одним — і в жодному разі не з Партією регіонів та КПУ!

— Зараз між БЮТ та НСНУ ведуться переговори на рівні уповноважених осіб (з нашого боку це Олександр Турчинов, з боку НСНУ — «небізнесова» частина партії: Микола Катеринчук, Олег Рибачук, Іван Васюник), а якщо справа піде успішно — завершуватиметься все по лінії Тимошенко—Ющенко. Розглядаються два варіанти: революційний і еволюційний. Перший передбачає єдиний список.

Юлія білорука

Юлія білорука

Тепер зрозуміло остаточно: руки Юлії Тимошенко — чисті. Верховний Суд визнав законним скасування усіх обвинувачень, висунутих проти команди Тимошенко, більшість із яких, нагадаємо, стосувалися роботи «Єдиних енергетичних систем України». Про це на прес-конференції в суботу зазначила сама лідерка БЮТ. Вона наголосила, що таке рішення приймалося у безпрецедентно широкому колі служителів Феміди. «Це так зване виключне провадження — судове засідання, яке проходило за участі 46 суддів. Це Кримінальна колегія і Військова колегія у повному складі. У нас у такому складі ще не проходили судові засідання!» — повідомила Юлія Володимирівна. За її словами, у суддівському «вердикті» тільки статті злочинів зайняли аж шість сторінок. «І далі, — підсумувала вона, — написано: справи в частині обвинувачень закриті [судами нижчих інстанцій] обгрунтовано і відповідно до чинного законодавства за відсутності складу злочину».

Новий прапор Зінченка

Новий прапор Зінченка

Несподіваний фінт зробив Олександр Зінченко — колишній держсекретар при Президенті Ющенку, котрий пішов із посади, заявивши про факт існування корупції в оточенні «помаранчевого» лідера. Тоді Олександр Олексійович перекинувся в команду Юлії Тимошенко і, як очікувалося, мав стати одним із лідерів списку БЮТ на виборах-2006, однак наприкінці минулого тижня Зінченко — колишній есдек, колишній глава виборчого штабу Віктора Ющенка — знову змінив прапор.

Всі статті рубрики