Рокери з музичним Нобелем

Рокери з музичним Нобелем

Легенда англійської рок-музики група «Лед Зеппелін» та російський диригент Валерій Гергієв стали цьогорічними лауреатами «Полар Прайз» («Полярної премії»), яку в музичному світі прирівнюють до Нобелівської, повідомляє Бі-Бі-Сі. Премія заснована колишнім менеджером шведської поп-групи АББА Стігом Андерсоном і щороку призначається Шведською королівською музичною академією одному представнику класичної музики та одному представнику популярних музичних жанрів. Лауреати отримають її 22 травня наступного року на урочистості у Стокгольмі з рук короля Швеції Карла XVI Густава. Грошовий додаток до премії становить один мільйон шведських крон (135 тис. доларів). У попередні роки лауреатами «Полярної премії» були, зокрема, колишній член квартету «Бітлз» Пол Маккартні, легендарний скрипаль Ісаак Штерн та відомий американський негритянський продюсер, музикант та композитор Квінсі Джонс.

Гіга-мільйонер

Гіга-мільйонер

Ім'я народного артиста України Степана Гіги у багатьох асоціюється передусім із піснею «Яворина», хоча у його репертуарі чимало не менш популярних творів. Із таких, зокрема, складається і його ліричний альбом «Вулиці Наталі», який три роки тому розійшовся мільйонним тиражем, за що співака було нагороджено спеціально відлитим у Німеччині золотим диском. Музичні критики щось починали слабо говорити про феномен комерційного успіху західноукраїнського співака, але тему не підхопили: традиційна естрада, традиційна мелодика, традиційний виконавець. Цікаво, чому модерним зіркам не вдається продавати таку кількість дисків?

Як танцюють брати Карамазови

Як танцюють брати Карамазови

Театр Бориса Ейфмана заснований у 1977 році, за цей час він неодноразово гастролював у Америці, країнах Європи, Японії, а сам Ейфман теж неодноразово ставав лауреатом театральних премій «Золота маска», «Тріумф», «Золотий Софіт». Також лауреат Державної премії Борис Ейфман має звання народного артиста Росії, а його творчість відзначена «Орденом кавалера мистецтв Франції».

Калігулу, сторожа й пралю

Калігулу, сторожа й пралю

Украй рідко до Києва приїжджають на гастролі театри з обласних центрів. Приємною традицією може похвалитися Закарпатський український музично-драматичний театр, який щороку показує свій набуток у столиці. Цього разу закарпатці п'ятиденні гастролі розпочали нашумілою прем'єрою — виставою «Калігула: народження міфа» за п'єсою Альберта Камю. Молодий режисер Андрій Шараскін вдався до сміливих експериментів. Досить сказати, що дія вистави відбувається... у басейні з водою.

Всі статті рубрики