Вічний опозиціонер міністром

Вічний опозиціонер міністром

В уряді позавчора ввечері заповнилася ще одна вакансія. На посаду повернувся ще один міністр «кучмівського призову», але назвати Сергія Головатого — а саме він очолив Міністерство юстиції — представником «старої команди» чи «попереднього злочинного режиму» язик не повернеться ні в кого. Підписання Президентом указу «по Головатому», навпаки, свідчить про те, що Ющенко — прихильник не лише «технічних» кандидатур, а в деяких моментах може йти і на загострення кадрової ситуації.

Справа Гонгадзе – справа ваги «Народної»

Справа Гонгадзе – справа ваги «Народної»

700 годин записів із так званих «плівок Мельниченка», отримані представниками Фонду громадських свобод Бориса Березовського власне від Миколи Мельниченка у 2002 році, тепер передані в Генпрокуратуру. Раніше — 26 квітня 2005 року – люди Березовського надали їх Службі безпеки України, очолюваній Олександром Турчиновим, але тоді «передача цих матеріалів не була належним чином оформлена», пояснив учора керівник Фонду громадських свобод Алекс Гольдфарб в інтерв’ю «Українській правді». «Тепер це залагоджено, і зараз у прокуратури в руках перебувають юридично оформлені всі записи», — каже Гольдфарб.

Небермудський трикутник

Небермудський трикутник

Уже на початку наступного тижня глава держави підпише укази, які будуть регламентувати роботу двох найближчих до нього структур. Про це на вчорашньому брифінгу заявив голова СП Олег Рибачук. «Приблизно в понеділок, у вівторок, я думаю, вийдуть укази Президента про повноваження, про функції, можливо, навіть про регламент роботи секретаріату і Ради нацбезпеки», — цитує Рибачука УНІАН. Відзначимо, що значна частина політиків пояснювала конкуренцію між РНБО Порошенка, урядом Тимошенко та секретаріатом Зінченка (яка, зрештою, вилилася у кризу та низку відставок) саме тим, що простір для цього протистояння утворювала відсутність чітко прописаного розмежування функцій і повноважень.

«Бандитресурсу» «по понятіях» не буде?

«Бандитресурсу» «по понятіях» не буде?

Є підстави вважати підписання меморандуму між владою та опозицією таким собі політичним «троянським конем». Саме з його допомогою, подейкують, Партія регіонів тепер отримала нагоду на наступних виборах потрапити до парламенту майже автоматично. З’явилася версія, згідно з якою «регіонали», зокрема донецькі, отримали взамін право «першої шлюбної ночі». Тобто право отієї ночі підрахунку голосів. Іншими словами, подейкують, владою їм обіцяно невтручання в голосування «по-донецькому». А раз так, то невже навесні на деяких виборчих дільницях за ПР та її лідера знову віддадуть голоси 99 чи навіть 105 відсотків виборців?..

Віктор Ющенко: Я зроблю все, щоб ви бачили вільну й заможну країну, якою ви будете гордитися. Я вас ніколи не зраджу!

Віктор Ющенко: Я зроблю все, щоб ви бачили вільну й заможну країну, якою ви будете гордитися. Я вас ніколи не зраджу!

Що може цікавити міжнародних інвесторів більше, ніж стабільна економічна ситуація в державі, куди вони збираються вкладати свої кошти? Тому, виступаючи в четвер на міжнародному економічному форумі «Україна—ЄС», що проходив у Львові, Президент намагався пояснити іноземним гостям причини відставки попереднього і призначення нового уряду. «Я хочу пояснити, що та криза, яка виникла на початку вересня в Україні, криза політична, сьогодні себе вичерпала. Вчора ми поставили крапку в темі формування уряду», — сказав Віктор Ющенко (нагадаємо, станом на вчора вакантною у Кабміні залишалася тільки посада міністра охорони здоров'я). І розкритикував діяльність уряду Юлії Тимошенко: «Рік цей ми почали з темпів росту економіки — 6,5% приросту ВВП. 9,3% — це була наша макроекономічна мета приросту валового продукту... Прийшлося двічі переглядати цей показник, останній раз — у червні. Показники падали приблизно на 1,5 пункта в місяць, і в серпні Україна мала мінус 1,6% приросту ВВП. (...) Дії уряду Тимошенко — це червона картка того, що економічні процеси розвернулися у протилежному напрямку».

Валерій Пустовойтенко: Новий уряд має подати антикризову програму для затвердження у Верховній Раді, інакше ситуація різко погіршиться

Валерій Пустовойтенко: Новий уряд має подати антикризову програму для затвердження у Верховній Раді, інакше ситуація різко погіршиться

Валерій Пустовойтенко — постать дуже своєрідна в українському політикумі. Він, як правило, завжди хоче бути близьким до влади і входити у владу. Свого часу його партія — Народно-демократична — називалася «партією влади», сам Валерій Павлович був Прем'єр-міністром (попередником на цій посаді Віктора Ющенка), а після відставки В.Ю. з уряду невдовзі знову прийшов у Кабмін і працював міністром транспорту (перед Георгієм Кірпою). На минулих виборах Пустовойтенко зі своєю схильною до розмивання й хитання фракцією, попри все, був у команді Віктора Януковича. Але і після зміни влади В.П.П. хоче в неї повернутися. Ясна річ, це було складно зробити, коли формувався уряд Юлії Тимошенко. Коли ж «богиня революції» пішла у відставку і її змінив Юрій Єхануров (який, до речі, тривалий час був підлеглим Пустовойтенка в НДП), Валерій Павлович дуже оживився. Його метою, кажуть, було повернення у Мінтранс, але тепер уже значно крутіший і більш ласий, ніж під час першої каденції Пустовойтенка, — зі значно зрослою фінансовою та матеріальною базою, у відремонтованому скляному хмарочосі на проспекті Перемоги, із доважком у вигляді галузі зв'язку. Задля цього було знову реанімовано фракцію Пустовойтенка — НДП-«Трудова Україна», яка примудрилася підписатися під «Декларацією єдності...» ще тоді, коли навіть не була зареєстрована в парламенті. Ендепісти-«трудовики» показали: ось які ми вже провладні — і спробували делегувати Пустовойтенка у новий уряд за своєю квотою. Не склалося. І тепер фракція НДП-«ТУ» знову на межі розпаду (в ній лишається 13 депутатів замість потрібних 14), а ображений Валерій Павлович знову натякає на перехід в опозицію.
Минулого тижня, коли вакансію на чолі Мінтрансу було заповнено людиною попереднього міністра, Євгена Червоненка, — 29-річним Віктором Бондарем, Валерій Пустовойтенко видав гнівну заяву, в якій назвав новий Кабмін «непрофесійним». Відозва лідера НДП була різкою: «Не встигло ще висохнути чорнило підписів під деклараціями й меморандумами про взаємодію й співробітництво, як із бюрократичної піни народився новий рахітичний малюк під гучною назвою «оновлений уряд».
За роз'ясненнями «УМ» звернулася до самого Пустовойтенка.

Всі статті рубрики