Починай революцію зi стiни

06.10.2005

      Уперше ужгородці зможуть побачити відомих художників, які малюють на стінах, з Києва, Львова, Донецька, Одеси, Тернополя і, ясна річ, Закарпаття. Графіті давно вже стало невід'ємним елементом сучасної молодіжної культури. Але для більшості обивателів воно до сьогодні є чимось нелегальним чи негативним, принаймні — незрозумілим.

      Хоча стріт-арт (вуличне мистецтво) нічим не гірший за інші види сучасного мистецтва, має свою естетику, ідеологію та кумирів. 8 жовтня ужгородський Палац дітей та юнацтва надасть свої стіни представникам цього таємничого напряму. Фестиваль пройде під знаком річниці Помаранчевої революції, тому не дивно, що називатиметься «Моя революція», а гаслом українських графітчиків стануть слова «Твори революцію в собі!».

      Ужгород ще не бачив такого масштабного фестивалю графіті. Цікаво, що окрім малювання, запланована і зустріч із редактором єдиного в Україні спеціалізованого журналу графіті «400 мл» (місткість аерозольного балончика фарб, яким малюють графітчики). Так що всі бажаючі зможуть подискутувати про український шлях розвитку вуличного мистецтва. Підтримати своїх колег прийдуть і представники інших молодіжних субкультур, зокрема, тріалісти — велосипедні акробати.