Міністр Олександр Баранiвський: Чудовий урожай. Гарні темпи збирання. Ми задоволені

03.08.2005
Міністр Олександр Баранiвський: Чудовий урожай. Гарні темпи збирання. Ми задоволені

Олександр Баранівський.

      Жнива в Україні перевалили за екватор — господарства закінчують косити ранні зернові, активно збирають соняшник і чекають, що ось-ось «на порі» стане кукурудза. Проте й цьогоріч Мінагрополітики не змогло убезпечити селян від щорічних труднощів, визнав у інтерв'ю журналістам аграрний міністр Олександр Баранівський.

 

      — Олександре Петровичу, скільки зараз зібрано зерна і як ви оцінюєте урожай?

      — Зараз зібрано 50 відсотків площ зернових. Намолочено 17 мільйонів тонн, 26,2 центнера з гектара —середня врожайність. Чудовий урожай. Гарні темпи збирання. Ми задоволені.

      — За якою саме ціною селяни закуповують дизпаливо?

      — По-різному. Я вчора (у четвер. — Авт.) був у Вінниці, то там закуповують по 3400 гривень за тонну. Тобто надзвичайно дорого. Коли ми починали жнива, була ціна 2 900 грн. Ми рекомендували нашим виробникам максимально скупити пальне, бо прогнозували, що буде подорожчання.

      За рахунок підвищення ціни, яке відбулося між січнем і сьогоднішнім днем, сільгоспвиробники вже втратили більше 1 млрд. гривень. А на підтримку АПК у бюджеті виділено 1 млрд. 700. Тобто до кінця року ці кошти фактично будуть «з'їдені» за рахунок цін.

      — А як господарства забезпечені зернозбиральною технікою?

      — З технікою у нас взагалі катастрофічний стан. Якщо взяти по комбайнах, то ми забезпечені ними на 50 відсотків. При тому комбайнів нових — віком до 10 років — є в межах 7 відсотків, а інша техніка вже відпрацювала 20 років і більше.

      Навантаження на один комбайн повинно бути не більшим, ніж 60-90 гектарів за сезон — це норма. А в нас в окремих областях воно — більше 300 гектарів! Звичайно, якби у нас сьогодні було навантаження на комбайни в межах норми, ми уже завершили б збирання.

      — Які комбайни є оптимальними за ціною і якістю для українських сільгоспвиробників?

      — На жаль, техніка, яку виробляють у нас, дорога і не зовсім відповідає якісним показникам. А зарубіжна техніка — надзвичайно дорога. Вона якісна, але її можуть купити тільки наші великі виробники.

      Коли йдуть намагання відкрити кордони і ввезти без податків техніку, з одного боку, мені хочеться, щоб імпортна техніка була якіснішою і ввозилась із меншими податками. Але, з іншого боку, тоді знищиться наше виробництво. Тому якісну іноземну техніку треба брати, але її треба збирати в Україні. Це додатково дасть робочі місця і буде «підтягувати» наших виробників до світового стандарту.

      — В якій області найкритичніша ситуація?

      — Якщо не зраджує пам'ять, на Херсонщині. Але там ранні зернові вже зібрали. Ми підтягнули комбайни з інших регіонів, і вони за домовленістю допомогли там зібрати хліби.

  • І хліб, і до хліба

    Станом на 23 травня, за інформацією прес-служби Мінагрополітики, ярі зернові та зернобобові культури з кукурудзою при прогнозі 7,3 млн. га посіяли на площі 7 млн. га, суттєво перевершивши минулорічні показники. >>

  • Японський трактор у лізинг

    Як свідчить моніторинг ринку останніх років, найбільшою популярністю в українських аграріїв сьогодні користується техніка виробництва США. І рiч не тільки в тому, що засновника всесвітньо відомої компанії «Джон Дір» наші фермери сприймають як свого рідного інженера-емігранта Івана Козу. Американська техніка справді добре зарекомендувала себе в полях України. >>

  • Аграрна арифметика

    Міністерство аграрної політики і продовольства України сформулювало ключові напрями, за якими найближчим часом відбуватиметься реформування галузі. Комплексний стратегічний план, в основу якого їх і покладено, отримав назву «3+5». >>

  • Наша риба впіймала шхуну

    Апеляційний суд Одеси минулого тижня виніс остаточне рішення про конфіскацію на користь нашої держави турецької рибопромислової шхуни ZOR та близько п’ятнадцяти кілометрів сіток — знаряддя лову. Шхуна назавжди залишається в Україні. >>

  • Росіяни хочуть солі?..

    Росспоживнагляд дозволив українському державному підприємству «Артемсіль» відновити постачання солі до Росії. Очікується, що підприємство постачатиме до Росії 170 тисяч тонн солі щороку. Росспоживнагляд повідомив Федеральну митну службу про допуск продукції з 10 травня. >>