Платний монастир

Платний монастир

Колишня президентська ДУСя, як нині стало відомо, земельні справи у Криму вершила «по понятіях»: заповідні гектари фактично за безцінь наліво-направо роздавала «максам бешеним» та іншим особливо наближеним «авторитетам» і водночас не гребувала запускати руку в кишені православних прочан. Але годі вже всі гріхи списувати лише на колишнє відомство всюдисущого Бакая. За нинішньої влади «чистоган» триває, щоправда, з однією лише відмінністю: народне надбання безсоромно вже не кроять, його просто з розмахом хоча й потайки облаштовують. Йдеться про Кримський природний заповідник (КПЗ), що з 2000 року юридично закріплений за Державним управлінням справами Президента, і розташований на його території чоловічий монастир святих мучеників Косьми і Даміана Кримської єпархії УПЦ (МП). Так ось вхід до святих місць згідно з прейскурантом: 10 гривень з особи, 30 гривень за авто і 50 — за мікроавтобус (від автотраси Сімферополь-Алушта сюди добрих півгодини їзди).

СПАСайся на Хортиці

СПАСайся на Хортиці

Учора в Запоріжжі відкрився IХ міжнародний фестиваль козацьких бойових мистецтв пам'яті народного депутата, справжнього українця-патріота Анатолія Єрмака.
На легендарній Хортиці десантуватиме майже 300 учасників, прогнозував напередодні відкриття заступник міського голови Запоріжжя Олександр Кузьмін. Ще минулого року фестиваль одержав статус свята національної культури і традицій козацької минувшини. Тепер «Спас» уже є неодмінним рядком у щорічних заходах мерії.

Кому довірити «клондайк»?

Кому довірити «клондайк»?

Перебуваючи на Запоріжжі у зв'язку з вибухами під Новобогданівкою, міністр з питань надзвичайних ситуацій Давид Жванія побував на не менш проблемній для регіону точці — у Балці Середній. Тут панувала небувала для попередніх років мертва тиша: усі роботи з освоєння промвідвалів «Запоріжсталі», «Дніпроспецсталі», феросплавного і коксохімзаводів призупинені у зв'язку з порушенням кримінальної справи за фактом забруднення довкілля.

Чужий серед своїх

Чужий серед своїх

У львівському архіві триває перевірка, яка має з'ясувати остаточний перелік документів, що зникли. На цю роботу мобілізовано максимальну кількість працівників — близько 40 архівістів. Уже повністю перевірено 592 із 762 наявних у архіві фондів. Обсяг перевірених справ — 200 тисяч одиниць зберігання (із загальної кількості 1,112 мільйона). Поки що встановлено відсутність 343 історичних документів, 52 з яких правоохоронці повернули архіву після першої масштабної операції з конфіскації документів у київських колекціонерів у листопаді-грудні 2004 року. Повністю перевірено два архівосховища, що постраждали від крадіжки (загалом в архіві їх вісім). Тобто на сьогодні завершено «ревізію» у фондах «найбільшого ризику».

Всі статті рубрики