«Біла гвардія». Перечитуємо разом

«Біла гвардія». Перечитуємо разом

Початок фесту став своєрідним благословенням усієї його подальшої роботи: у Хрестовоздвиженській церкві пройшла панахида за Михайлом Булгаковим. Саме тут хрестили маленького первістка Булгакових, який своє ім'я отримав на честь хранителя Києва архангела Михаїла, а тому цей знак «прочитується» чітко й однозначно. Рідний дім у різних іпостасях — власне батьківська оселя і Київ у цілому — стали також головними поняттями у визначенні тематики цьогорічного Булгаковського фестивалю: він присвячений «Білій гвардії» та «Дням Турбіних».

Четверо за один раз

Четверо за один раз

Чотирьох близнят — трьох хлопчиків і дівчинку — прийняли в суботу в Київському міському пологовому будинку № 7, що розташований в Голосіївському районі столиці.

Вдаримо концертом по голоду в Африці

Вдаримо концертом по голоду в Африці

«Найбільшим концертом в історії світу» охрестила вчора світова преса концертний марафон у десяти містах світу на чотирьох континентах, який розпочався в суботу вранці в Токіо і закінчився недільного ранку в американському місті Філадельфія. Це глобальне шоу під назвою «Live 8» («Жива вісімка») організував ірландський рок-виконавець Боб Гелдоф за три дні до зустрічі в Шотландії лідерів так званої «великої вісімки» (G8), тобто семи найбагатших країн світу та Росії.

Атом зріс у ціні

Атом зріс у ціні

Минулої п'ятниці Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) призупинила експорт електроенергії до Росії. Причина такого рішення — те, що НКРЕ прийняла рішення підвищити з 1 липня ціни, за якими «Енергоатом» може купувати в АЕС електроенергію для експорту в РФ, майже вдвічі — з 6,91 до 12,2 копійки за кіловат-годину. «Україна зацікавлена продавати електроенергію в Росію. Питання в тому, щоб це було вигідно підприємствам-виробникам» (тобто атомним електростанціям. — Авт. )», — заявила вчора Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Вона наголосила, що експортом цієї продукції в Росію займаються господарюючі суб'єкти державної форми власності. Треба, щоб ціни були ринковими й окуповувалися для нашої енергетики, далі зазначила глава уряду. Якщо ні, то «поза сумнівом, за такими цінами важко торгувати», — додала Прем'єр.

Фальсифікації — ні!

Фальсифікації — ні!

Чергову хвилю невдоволення та обурення викликав звичайнісінький, нічим не примітний дерев'яний паркан, який виріс навколо фундаменту Десятинної церкви. Містом відразу ж поповзли чутки й припущення, що загорожа з'явилася неспроста — мовляв, процес перетворення рекреаційної зони центральної частини міста на черговий будівельний майданчик на території вже пішов, і з цим треба терміново щось робити.

Казна не пропаде

Казна не пропаде

Робота фінансового блоку уряду завжди була в центрі уваги — звідки ж іще чекати підвищення зарплат для бюджетників, підвищення пенсій і соціальних виплат. Наприкінці минулого тижня Мінфін потішив хорошими новинами про виконання дохідної частини бюджету за червень і перше півріччя 2005 року.

Помаранчевий? Значить, наш!

Помаранчевий? Значить, наш!

Відучора міськими маршрутами почали бігати так звані «соціальні автобуси». У такий спосіб міська влада намагається мінімізувати проблему автоперевезень, «батьками» якої є надто щедра Верховна Рада і ситуативно скупий Кабмін: правом безоплатного проїзду законодавці наділили аж 228,7 тисячі мешканців Запоріжжя, на що уряд виділив «аж» 13 мільйонів гривень (за планової субвенції у щонайменше 50 мільйонів).

Повернення до Скнилова

Повернення до Скнилова

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

У своїй касацiйнiй скарзi Ірина Топонар має намір домагатись відміни вироку як незаконного, оскільки вина її чоловіка не доведена, а справа у суді розглядалась однобоко. Ірина Топонар вважає, що докази, представлені в суді — суперечливі та добуті з процесуальними порушеннями.

Долар до долара, тисяча до тисячі...

Долар до долара, тисяча до тисячі...

Збагатити Україну за гроші пересічних громадян країн Євросоюзу прагне міністр закордонних справ Борис Тарасюк. Адже, як повідомляє «Forum», він виступає за продовження терміну безвізового режиму в'їзду в Україну для гостей з країн ЄС та Швейцарії, оскільки західні туристи залишають тут немалі кошти.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Розстріляна в День незалежності США

Розстріляна в День незалежності США

Учора о 8.52 ранку за київським часом випущений з космічного зонду НАСА Deep Impact («Глибоке зіткнення») мідний моноблок вагою 372 кілограми розміром у пральну машину влучив у поверхню комети «Темпел-І». Вперше у своїй історії людство здійснило унікальний експеримент, який допоможе вивчити космічні тіла на недалекій відстані від нашої планети та, можливо, у майбутньому дасть можливість змінювати їхні траєкторії руху з метою уникнення зіткнення із Землею. Відомо, що багато мільйонів років тому відбулося зіткнення нашої планети з великим космічним тілом, що спричинило різкі кліматичні зміни та вимирання динозаврів. Тому вчені жартома назвали вчорашній космічний експеримент «помстою за динозаврів».

Всі статті рубрики