Кусючі німфи

Кусючі німфи

Кліщі — перший ворог туристів, які сміливо забираються в густі чагарники і затінені хащі. Вони падають на людей і тварин з дерев і кущів, і їх присутність навіть одразу не завважиш, оскільки розмір такого паразита — не більше чверті сірникової голівки. Це потім, коли насмокчеться крові, кліщ роздувається до розмірів невеличкої квасолини, так що його можна сприйняти за бородавку.
Травень-червень — період активного розмноження кліщів. Ці комахи настільки дрібні, що їх не завжди помічають і зважають на цю небезпеку. Проте хвороби, носіями яких вони можуть бути, є серйозною загрозою здоров'ю людини.
Як повідомили редакції «УМ» фахівці відділу паразитології Київської міської санстанції, найкраща профілактика укусів кліщів — це усвідомлювати небезпеку і, вирушаючи на природу, вдягатися як слід.

Шкіра в азоті

Шкіра в азоті

Італійські вчені створили перший у світі банк шкіри для людей з високим професійним ризиком отримання опіків — пожежників, металургів, словом, працівників, яким мало не щодня доводиться працювати з відкритим вогнем, гарячою парою, розплавленим металом тощо. У банку будуть зберігатися шматочки шкіри, вирощені з волосяних фолікулів (мішочок, у якому знаходиться корінь волосини. — Авт.) чоловіків та жінок із цієї групи ризику.

Всі статті рубрики