У світі лише 10% дітей мають достатньо активності, сну і мінімум часу з смартфонами
По всьому світу лише 1 з 10 дітей мають достатньо фізичної активності, сну і проводять зі смартфонами небагато часу – таку невтішну статистику виявили науковці. >>
Завідувач відділення серцево-судинної хірургії Олег Журба та врятовані пацієнтки. (Фото надане Черкаським обласним кардіоцентром.)
У Черкаському обласному кардіологічному центрі провели одразу дві операції з транскатетерної трансплантації клапана (TAVI).
Це найсучасніша методика із заміни клапана на штучний і проводиться без розрізу грудини та зупинки серця. Про це «Україну молоду» повідомили в обласному кардіоцентрі.
Як розповідає завідувач відділення серцево-судинної хірургії Олег Журба, операція TAVI тривала близько години, тоді як на відкритому серці подібні втручання відбуваються орієнтовно шість годин. Обом пацієнткам по 75 років.
Клапани для них забезпечила держава. За його словами, Надія Павлівна потрапила у кардіологічний центр із діагнозом «стеноз ІІІ ступеня». Перші проблеми із серцем у жінки діагностували у 2017-му. Каже, всі ці роки її мучила задишка. Погодитися на операцію переконали діти.
«Коли вийшла з наркозу, відчула, що можу дихати. Зникло ускладнене дихання. Вразив і колектив кардіоцентру: всі молоді, усміхнені, фахові медики. Дякую за турботливе ставлення», — згадує пані Надія.
Інша пацієнтка, Світлана Іванівна, вже мала операцію на серці 7 років тому. Їй почистили клапан від кальцинозу в іншому медичному закладі. Проте через кілька років проблема із серцем знову повернулася.
«До операції я могла пройти метрів 30-50. І все, сідала, тому що важко було дихати, були болі. Після операції починаю входити в нормальний ритм життя», — розповідає пані Світлана. І додає, що все це завдяки золотим рукам черкаських кардіологів.
«Дякую їм за те, що дали мені другий шанс на життя», — підсумовує Світлана Іванівна.
Нагадаємо, що в Черкаському обласному кардіоцентрі щорічно проводять понад 1 тис. 600 оперативних втручань на серці, водночас 4 тис. 500 хворих отримують медичну допомогу у стаціонарі та понад 22 тис. 500 пацієнтів мають консультаційну підтримку. Понад 50% усіх хворих із зареєстрованими випадками інфаркту міокарда на Черкащині госпіталізують та лікують саме у цьому кардіологічному центрі.
По всьому світу лише 1 з 10 дітей мають достатньо фізичної активності, сну і проводять зі смартфонами небагато часу – таку невтішну статистику виявили науковці. >>
У часи війни критично важливо забезпечити поранених військових ефективними засобами для реабілітації. Лікарня в Ковелі, завдяки новітньому обладнанню від польської компанії Vizion, допомагає відновлювати рухові функції пацієнтів із травмами кінцівок. >>
Три літні місяці у Черкаському обласному перинатальному центрі виявилися особливо «врожайними» на народження двієнь: у серпні народилося 5 двієнь, а в липні — аж 8. >>
Осінь — сезон збільшення захворюваності. У цей період вкрай важливо підтримати імунітет вітамінами, такими як Доппельгерц, щоб уникнути грипу, ГРВІ та інших хвороб. >>
Військово-лікарські комісії (ВЛК) в Києві проводитимуть медичні огляди цілодобово. >>
В Древній Спарті дітей з церебральним паралічем кидали в провалля. >>