Кубок світу в Баку: шаховий гросмейстер Василь Іванчук не може виїхати з України

08.03.2023
Кубок світу в Баку: шаховий гросмейстер Василь Іванчук не може виїхати з України

Василя Іванчука не випустили на Кубок світу. (Фото з відкритих джерел)

Міністерство молоді та спорту відмовило у наданні дозволу на виїзд 54-річному українському шаховому гросмейстеру Василю Іванчуку для участі в Кубку світу-2023.

 

Ця ситуація може вплинути на Іванчука і його можливість взяти участь у зазначеному турнірі. 

 

Як повідомляє Україна молода, про це повідомляє  Міжнародна федерація шахів.

 
За даними федерації, український гросмейстер Василь Іванчук отримав від FIDE wild card на участь у Кубку світу, який стартує 29 липня в Баку.

 

Вони нагадують, що Іванчук проживає у Львові. Згідно з законодавством, йому потрібен дозвіл Міністерства молоді та спорту на виїзд з країни, оскільки він не досяг 60-річного віку.

 

Такий дозвіл не був наданий. Офіційний запит від організаторів чемпіонату світу, Азербайджанської шахової федерації, також був відхилений. Щоб вирішити цю ситуацію, деякі з найкращих гросмейстерів світу підписали відкритий лист до міністра молоді та спорту пана Вадима Гутцайта.

 

Ми просимо шахову спільноту підтримати цю ініціативу, поширивши лист, і сподіваємося, що більше гросмейстерів висловлять свою підтримку гросмейстеру Іванчуку".

 

 

Іванчук - один із найсильніших українських шахістів усіх часів, у 1990–2000-х роках входив у десятку найкращих на планеті.

 

Він віцечемпіон світу за версією FIDE 2002 року, а також чемпіон Європи 2004 року, чемпіон світу з бліцу 2007 року, чемпіон світу зі швидких шахів 2016 року та чотириразовий переможець шахових олімпіад: 1988, 1990, 2004 і 2010 років.

 

Як повідомляла УМ, із фінальними матчами Вімблдона-2023 завершується і трав’яний тенісний сезон. Приємно, що цьогорічний трав’яний «шолом» став найуспішнішим в історії українського тенісу.