Заповідник «Кам’яна Могила» під Мелітополем розграбований росіянами
Російські окупанти виставили у окупованому Криму експонати, викрадені з історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», що під Мелітополем на Запоріжжі. >>
Автор дослідження «30 війн із Zаклятим сусідом» — Євген Букет. (Фото інформагентства «Армія Inform».)
Проєкт про 30 війн із росією, які велися понад тисячоліття, починаючи ще зі східних походів Святослава Хороброго (964—966 рр.) і закінчуючи теперішнім широкомасштабним вторгненням рф в Україну, втілився у видрукувану книжку.
Підготувало й профінансувало видання «30 війн із Zаклятим сусідом» інформаційне агентство Міноборони України «АрміяInform».
Народжений у час повномасштабного російського вторгнення в Україну проєкт спочатку виходив у вигляді роликів на ютубі та невеличких статей на сайті інформаційного агентства. Автор історичного дослідження — краєзнавець, журналіст і громадський діяч Євген Букет.
«Перша серія розповідей про збройні конфлікти з росією вийшла в липні, а остання — у жовтні, — розповідає Євген. — Коли ми побачили весь проєкт у завершеній формі, то керівництво Інформагентства вирішило видати його у вигляді альбому «30 війн із Zаклятим сусідом» українською й англійською мовами, накладами 3 тисячі і 500 примірників відповідно. У книзі є QR-коди, за допомогою яких можна перейти на відповідну сторінку сайту, де розміщено вже більш розлогі матеріали (разом із ютуб-випуском) до кожної з описаних подій».
Загалом ідея проєкту народилася тому, що українські солдати, які зараз воюють на фронті проти росії, мають розуміти, що їхній чин, їхня боротьба не є випадковістю.
Власне, це процес — «війна», яка триває вже понад тисячу років. І наразі нинішні захисники мають абсолютно реальний шанс врешті завершити цю багатостолітню війну й поставити крапку в протистоянні з сусідом-агресором.
«Поставити крапку можна буде, не тільки вийшовши на кордони 1991 року, а ще й допомагаючи корінним народам росії в тому, щоб вони отримали свою незалежність і таким чином знищили останню імперію світу, щоб вона більше не несла нікому у світі загрози», — переконаний Євген Букет.
Цей альбом безплатно розповсюджує АрміяInform, Управління преси та інформації Міноборони на підставі листів від територіальних громад, військових частин та ГО — для бібліотек та військовим.
«Під час написання матеріалу до альбому в мене виникла своєрідна авторська проблема: маючи чималий досвід у написанні розлогих наукових робіт, довелося працювати у незвичному форматі — втиснути ту чи іншу війну, яка тривала іноді кілька десятиліть, на півтори сторінки тексту — це в мене було вперше. Але це варто було зробити, адже люди зараз потребують інформації дуже чіткої, конкретної, без зайвих «розмазувань»», — додав краєзнавець.
Євген Букет передає альбоми голові Словянського осередку Національної спілки краєзнавців Донецької області Тетяні Лисак (примірники будуть надіслані в бібліотеки Слов’янська, а також презентовані переможцям наук.-досл. конференції Крамоторсько-Слов"янського регіону присвяченій нашим захисникам). Фото: Андрій Тумко.
Нещодавно презентація такого потрібного в наш буремний час видання про те, як ми поколіннями воюємо з одвічними ворогами-москалями, пройшла в столичній Національній історичній бібліотеці України та в Богуславі на Київщині, а частина примірників поїхала на Донеччину у Слов’янськ.
Російські окупанти виставили у окупованому Криму експонати, викрадені з історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», що під Мелітополем на Запоріжжі. >>
У той час як Європейський Союз визнає сталінський Голодомор геноцидом українців, в Україні закривають Інститут дослідження Голодомору. Провідних вчених переслідують через “неугодну”, на думку кількох чиновників, цифру жертв цієї трагедії. >>
Парламентері Державних Зборів Словенії ухвалили декларацію про визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу. >>
Третьої неділі травня, щороку, в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Пам’ятна дата була встановлена указом Президента від 21 травня 2007 року. >>
Міністерство закордонних справ закликає світ визнати геноцидом депортацію кримськотатарського народу в 1944 році і вимагає від рф звільнити всіх політвʼязнів та припинити порушення прав людини на тимчасово окупованому Кримському півострові. >>
У резолюції акцентується, що "оприлюднення звірств і страждань, яких зазнав український народ, є частиною боротьби, сьогодні, як і в минулому, проти забуття, за встановлення відповідальності та законних репарацій, а також проти повторення цих трагедій". >>