Феміністка, поетеса й освітянка. Історія поетеси Уляни Кравченко
Імена українських письменників, про яких ми тривалий час майже нічого не знали, поволі повертаються. >>
Головний герой на прізвисько «Носоріг» потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях
Після перегляду фільму (знятого дуже реалістично з жорсткими сценами про українські «буремнi 90-ті» й життєву драму головного героя-бандита) відбувся пресбрифінг з його творцями: режисером стрічки Олегом Сенцовим та продюсером Денисом Івановим.
Головну роль чудово зіграв, як і багато інших непрофесійних акторів, задіяних у фільмі, Сергій Філімонов. Історія фільму заснована на реальних подіях і багато в чому «списана» з бурхливого життя одного знайомого-кримчанина Олега Сенцова.
Головний герой на прізвисько «Носоріг» потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.
Бюджет стрічки — 1,6 млн євро, знято її у ко-продукції з Польщею та Німеччиною.
«Носоріг» є другою повнометражною роботою відомого українського режисера. Світова прем’єра фільму відбулася на 78-му Венеціанському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі «Горизонти», українська — минулої осені на Київському тижні критики.
Стрічка Сенцова нещодавно була визнана найкращою на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі, а перемогу в номінації «Найкращий актор» отримав Сергій Філімонов, який раніше також був визнаний найкращим актором на Міжнародному кінофестивалі в Батумі.
Варто додати, що Сергій Філімонов — ветеран російсько-української війни і брав участь у бойових діях на сході України у складі полку «Азов». Нині Сергій з однодумцями активно «воює» в Києві з незаконними новобудовами.
Зйомки «Носорога» проходили в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися в грудні 2020 року.
Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, фондом підтримки спільного кіновиробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт EURIMAGES, Польським кіноінститутом, німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.
У широкий український прокат «Носоріг» вийде 17 лютого 2022 року. Варто наголосити, що днями стрімінгова платформа Netflix придбала права на онлайн-показ «Носорога» (Rhino).
Онлайн-прем’єра фільму відбудеться наприкінці весни 2022 року й ця стрічка стане одним із небагатьох українських фільмів, який потрапив у колекцію стрімінгу (стрімінг — потокова мультимедіа. — Ред.)
Окрім Netflix, стрічку Сенцова також купили для показу у Великій Британії, Франції, Італії та інших країнах світу. Телевізійна прем’єра фільму «Носоріг» має відбутися на німецько-французькому телеканалі ZDF/ARTE.
Щодо майбутніх планів, то в Олега Сенцова є вже написані ним чотири сценарії, які він хоче екранізувати, — залишається лише знайти на це кошти.
Імена українських письменників, про яких ми тривалий час майже нічого не знали, поволі повертаються. >>
Мар’яна Савка має понад десять книжок віршів, місце їй в історії сучасної поезії давно заброньовано. >>
У широкий прокат із 29 травня повертається культова українська стрічка «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова - на великі екрани вийде її оновлена версія. >>
В архіві студентський робіт студенти-кінознавці Київського національного університету театру, кіно і телебачення Карпенка-Карого Алік Дарман і Володимир Прилуцький, виявили дві українські кінострічки 1920 років. >>
Пожежа в музеї "Українське село культурної спадщини"спалахнула в Канаді поблизу міста Едмонтон. >>
Скульптуру українського художника Олексія Сая "Воля" встановили на Центральному залізничному вокзалі. >>