І прохолодно, і здорово: як не «заробити» застуду чи пневмонію через кондиціонери

30.06.2021
І прохолодно, і здорово: як не «заробити» застуду чи пневмонію через кондиціонери

Кондиціонер — порятунок від спеки. Якщо дотримуватись безпечних правил... (Фото з сайту vesti-ua.net.)

Справжнє  випробування — працювати в офісі у спеку. І справа не тільки в тому, що в «гарячі» дні важко зосередитися й ефективно виконувати звичну роботу. Адже, здавалося, є кондиціонери, вентилятори...

 

Але в тому то й річ, що саме охолоджувачі повітря часто стають причиною застудних недуг. Лікарі стверджують: найбільша кількість звернень по допомогу серед офісних працівників — через кондиціонери.


«Різниця між температурою надворі й у приміщенні не повинна перевищувати 3-4 градуси, — пояснює лікар сімейної медицини Ігор Радченко.

 

— Тому ми не рекомендуємо встановлювати температуру кондиціонера нижче 23-25 градусів. Однак люди, яким спекотно, не враховують цього моменту. А тим часом різкі перепади температури — понад 10 градусів — можуть викликати так званий тепловий стрес, через що імунітет зазнає значного удару. Інший важливий момент — правильно вибране робоче місце в кімнаті. Не можна, щоб воно було під прямим потоком прохолодного повітря. Достатньо 15-20 хвилин, аби застудити шию або бік, а на лікування знадобиться значно більше часу».


Хоча б двічі на пів року кондиціонери потребують професійного очищення. Це дуже важливий момент. Інакше, каже лікар, замість чистого прохолодного повітря людина вдихатиме суміш патогенних мікробів, які можуть серйозно зашкодити здоров’ю, зокрема спричинити важку форму пневмонії.


Лікарі радять періодично вимикати кондиціонер, відчиняти вікна, дозволяючи природному протягу відновити повітря в приміщенні.


До речі, рецептів і порад, «як перехитрити спеку», нині багато. Один із них — метод швидкого охолодження повітря.

 

Якщо під вентилятором чи навпроти нього поставити кілька пляшок із замороженою водою або ємність із льодом, це створить ефект кондиціонера, і температура в приміщенні знизиться на 3-4 градуси.

 

У спеку доцільно прибрати килимові покриття і частіше протирати підлогу холодною водою. Зволожувач повітря також може допомогти.

 

Якщо не маєте спеціального апарату — можна розпилювати воду ручними розпилювачами. Достатня вологість повітря влітку — важлива умова доброго самопочуття, наголошують лікарі.